Reklama

Rozpoczyna się przebudowa ważnego skrzyżowania w Katowicach. Będą duże utrudnienia w ruchu

Ł. K.
Rozpoczyna się inwestycja drogowa za ponad 67,5 mln zł. Rondo, które powstanie w miejscu skrzyżowania ulic Kościuszki i Armii Krajowej, ma oddzielić ruch lokalny od tranzytowego. Jednak zanim zostanie wybudowane, kierowców czekają duże utrudnienia.

Plac budowy na skrzyżowaniu ulic Kościuszki (DK nr 81) i Armii Krajowej został przekazany w styczniu. Od tamtej pory wykonawca, polsko-czeskie konsorcjum, przygotowywał się do rozpoczęcia robót. Pierwszy etap przebudowy skrzyżowania będzie polegał na poszerzeniu ul. Kościuszki istworzeniu łącznic dla nowego skrzyżowania. Powstaną  ściany szczelinowe i uzbrojenia podziemne. Pojawiły się już znaki informujące kierowców o pracach, a za kilka dni pojawią się utrudnienia. Prawy pas ruchu na ul. Kościuszki w kierunku centrum Katowic zostanie zwężony. Roboty będą prowadzone na odcinku ok. 3 km, do rzeki Ślepiotki. Zgodnie z planem, przez cały czas trwania pierwszego etapu budowy, ruch będzie się odbywał dwoma pasami. Z tą różnicą, że w kierunku centrum Katowic jezdnia będzie węższa. Z tego powodu utrudniony będzie dojazd do bocznych ulic na tym odcinku. Z ul. Kościuszki nie będzie można wjechać w ul. Sobocińskiego i ul. Małachowskiego. Wprowadzony zostanie objazd ulicami Armii Krajowej i Jankego. Z kolei dojazd do ul. Harcerzy Września 1939 będzie możliwy istniejącym łącznikiem. Jednak na ulicy zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy, czyli wyjazd z ul. Harcerzy Września 1939 poprowadzony zostanie do ul. Armii Krajowej. Istniejący przystanek autobusowy Piotrowice Fabryka Maszyn nie zostanie przeniesiony.

Prace nad przebudową skrzyżowania rozpoczną się 12 kwietnia i wtedy ma pojawić się zwężenie jezdni w kierunku Katowic. To dopiero pierwszy etap. Kolejne zmiany w organizacji ruchu będą zależały również od postępu prac budowlanych przy Galerii Libero.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak Katowice przebudują drogi za ponad pół miliarda złotych [MAPY]

Przebudowa skrzyżowania ulic Kościuszki i Armii Krajowej ma kosztować około 67,5 mln zł. Na jej realizację miasto dostało unijne dofinansowanie. Po zakończeniu prac na skrzyżowaniu powstanie dwupoziomowe rondo tzw. turbinowe i węzeł typu „Karo”. Wykonawca, konsorcjum firm IMB-Podbeskidzie Sp. z o.o. i M-SILNICE a.s., ma zakończyć prace w drugiej połowie 2019 roku.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*