Reklama

Rusza kolejna edycja Silesia Restaurant Week

Szymon Kosek
Tym razem w festiwalu bierze udział 37 restauracji z całego Śląska i Zagłębia. Uczestnicy będą mogli zjeść trzydaniowy posiłek w niższej, promocyjnej cenie. Propozycje niektórych lokali są bardzo egzotyczne. Można już dokonywać rezerwacji.

Każdy posiłek składa się z trzech dań: przystawki, dania głównego i deseru. W śląskich restauracjach będzie można spróbować takich  ciekawych potraw, jak gulasz ze strusia, krem z kiszonych pomidorów podany z fioletowym ziemniakiem, ormiański pilaw ryżowy czy domowy twaróg palony w sianie ze szparagami. Restauratorzy nie zapomnieli też o miłośnikach tradycyjnej śląskiej kuchni, choć i ta będzie podawana inaczej niż zwykle. Jeden z lokali proponuje na przykład roladę śląską w klusce z czerwoną kapustą i boczkiem.

Wszystko kosztuje 39 złotych. Trzeba tylko zarezerwować stolik na wybraną przez siebie datę i godzinę na stronie restaurantweek.pl. Również tam znaleźć można pełną listę śląskich restauracji biorących udział w wydarzeniu. Festiwal potrwa od 21 do 30 kwietnia. W Katowicach można wybrać się do następujących restauracji:

– C’est si bon

– Granat

– Królestwo

– Rawa Jedzenie i kawa

– Saute

– Spencer Bistro & Cafe

– Spencer Pub

– Sunlight (Angelo**** by Vienna House)

– Sushi Do

– WunderBAR

 


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*