Reklama

Rozpoczynają się testy systemu, który ma zastąpić ŚKUP

Grzegorz Żądło
W tyskich autobusach i trolejbusach będą testowane nowe urządzenia, które docelowo mają zastąpić Śląską Kartę Usług Publicznych. Na terenie całej metropolii nowe rozwiązania będą mogły zostać wprowadzone najwcześniej w połowie 2021 roku.

Montaż urządzeń już się rozpoczął. W autobusach i trolejbusach w Tychach, obok terminali ŚKUP, będzie można korzystać z zupełnie nowych elektronicznych kasowników – Kasowniki mają bardziej intuicyjny interfejs, duży wyświetlacz LCD, dzięki czemu zakup biletu będzie łatwiejszy – mówi Grzegorz Kwitek, członek zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Urządzenia pozwolą też, choć nie do razu, na kupno biletu za pomocą karty płatniczej. Taka funkcjonalność ma być dostępna w tyskich autobusach i trolejbusach do końca roku. Co z resztą taboru jeżdżącego w ZTM? W przyszłym roku ma zostać ogłoszony przetarg na dostawcę systemu, który docelowo zastąpi ŚKUP albo go uzupełni. – Jesteśmy po dialogu technicznym, są różne pomysły odnośnie tego, jakie funkcjonalności ma zawierać nowy system. Na pewno we wszystkich pojazdach ZTM będzie można płacić kartą – wyjaśnia Grzegorz Kwitek.

Trwałość projektu ŚKUP, czyli czas do którego musi być utrzymywany, to maj 2021 roku. Dopiero po tej dacie kartę będzie mógł zastąpić inny system. Niewykluczone jednak, że nowy system będzie wprowadzany wcześniej w mikroskali np. w zupełnie nowych autobusach.


Tagi:

Komentarze

  1. Darek 2 października, 2019 at 12:52 am - Reply

    Gdzie są tradycyjne kasowniki? Wsiadałem ostatnio do tramwaju 14. Na jeden wagon tylko 2 kasowniki z czego pierwszy nie kasował biletów, drugi umieszczony na końcu pojazdu ale nie będę się przeciskać bo był bardzo zatłoczony tramwaj. W tramwajach 15 nie lepiej, w środkowym członie brak normalnych kasowników…. Ludzie dalej korzystają i będą korzystać ze zwykłych biletów!!! W Warszawie czy Krakowie jakoś nie ma problemów z kasownikami , dodatkowo w każdym tramwaju czy autobusie jest automat z tradycyjnymi biletami!!

Dodaj komentarz

*
*