Reklama

Rozpoczyna się przebudowa dróg przy Galerii Libero

Grzegorz Żądło
Na początku sierpnia ma się rozpocząć przebudowa układu drogowego przy powstającej Galerii Libero. Prace potrwają do marca 2018 roku, a będzie je wykonywać Przedsiębiorstwem Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego S.A. Podczas robót będą występować utrudnienia w ruchu.

Najważniejszym elementem przebudowy układu drogowego przy Galerii Libero będzie umożliwienie bezkolizyjnego przejazdu pod ul. Kościuszki dla jadących z południa Katowic. W tym celu powstanie tunel. Samochody poruszające się w kierunku centrum miasta za skrzyżowaniem Kościuszki/Kolejowa zjadą ślimakiem w prawo i wyjadą po zachodniej stronie Kościuszki na ul. Kolejowej. Z kolei jadący z północy będą mogli zjechać z ul. Kościuszki w kierunku centrum handlowego dodatkowym pasem ruchu i znajdą się na poziomie „+ pół” centrum handlowego.

Na ul. Kolejowej, na wysokości wjazdu do Chemii Katowice i granicy działki Echo Investment, powstanie rondo, które będzie obsługiwało ruch samochodów wjeżdżających i wyjeżdżających z Galerii Libero. Nie zmieni się nic, jeśli chodzi o przejazd z zachodu na wschód przez ul. Kościuszki. Nadal na skrzyżowaniu będzie sygnalizacja świetlna. – Sygnalizacja będzie bardziej wydolna, bo ruch pieszy zostanie przeniesiony do tunelu. Górą nie będzie już przejść dla pieszych. To sprawi, że będzie można inaczej ustawić program świateł – mówi Mariusz Szatański, project manager w dziale centrów handlowych Echo Investment.

Przy okazji przebudowy dróg, inwestor zbuduje też ścieżki rowerowe wzdłuż ul. Kolejowej (od Kościuszki do zjazdu do centrum handlowego).

Pierwsze prace rozpoczną się na początku sierpnia, ale nie będą uciążliwe dla kierowców, bo będą dotyczyć budowy kanalizacji deszczowej wzdłuż ul. Kościuszki. Później będzie już gorzej, ale przejazd Kościuszki będzie cały czas utrzymany. Zamknięty zostanie za to zachodni fragment ul. Kolejowej. Przewidywany jest objazd m.in. ul. Rzeszótki.

Przebudowa układu drogowego miała rozpocząć się już w maju, ale inwestor ma dwumiesięczne opóźnienie. Deklaruje jednak, że prace zakończą się w marcu 2018, choć wiele zależy od pogody w czasie zimy. Koszt prac szacowany był na około 20 mln zł. Pokryje go inwestor.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*