Reklama

Rozpoczęło się głosowanie w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego w Katowicach

W poprzednich edycjach BO mieszkańcy głosowali m.in. na budowę ścieżek rowerowych. Fot. Archiwum.

Redakcja
W poniedziałek rozpoczęło się głosowanie na projekty zakwalifikowane do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego w Katowicach. W tym roku po raz pierwszy będzie można zagłosować przez internet. Jednak ci, którzy nie mają odstępu do sieci, też będą mogli  wskazać co chcieliby zmienić w mieście. Głosowanie potrwa tydzień.

Żeby wziąć udział w głosowaniu, trzeba mieć ukończone 16 lat i być zameldowanym w Katowicach. Na stałe lub czasowo. Pierwszym krokiem jest wejście na stronę bo.katowice.eu. Następnie klikamy ikonę „Głosuj”. Żeby oddać głos należy podać swój nr pesel i nazwisko panieńskie matki. Po zweryfikowaniu danych, każdy będzie miał do dyspozycji 3 punkty. Można je dowolnie rozdysponować, przyznając jednemu projektowi wszystkie 3, wybierając dwa i oddając odpowiednio 1 i 2 punkty lub przeznaczając po 1 na trzy różne projekty. Takie same zasady obowiązują przy głosowaniu na projekty lokalne i ogólnomiejskie.

Po wybraniu projektu lub projektów, trzeba podać numer telefonu. Zostanie na niego przesłany kod weryfikacyjny, który należy wpisać. To konieczne, żeby przesłać swój głos do systemu. Na jeden numer komórkowy może zostać przesłanych maksymalnie 5 kodów.

Na projekty lokalne mogą głosować tylko osoby zameldowane w konkretnej dzielnicy. Ci, którzy nie są pewni do jakiej jednostki pomocniczej należą, mogą to sprawdzić TUTAJ. Głosowanie odbywa się tylko przez internet, ale dla tych, którzy go nie mają, przygotowane zostały Dzielnicowe Punkty Informacyjne. Będą ogólnodostępne dla wszystkich, głos można oddać również poza swoją dzielnicą. Na miejscu pomocą będą służyć urzędnicy. Pełny wykaz punktów dostępny jest TUTAJ. Będą one czynne od poniedziałku (19 września) do piątku (23 września) w godzinach 10-18, a w weekend (24 i 25 września) od 10 do 16. O projektach Budżetu Obywatelskiego można przeczytać TUTAJ. Wyniki głosowania zostaną ogłoszone 30 września.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*