Reklama

Rozpoczęła się budowa biurowców Echo Investment w centrum Katowic

Grzegorz Żądło
Na przełomie trzeciego i czwartego kwartału 2019 roku zostanie otwarty pierwszy z biurowców Echo Investment, które powstaną przy zbiegu ulic Chorzowskiej i Grundmanna. Jak zapowiada inwestor, kompleks będzie zupełnie inny niż te, które dotychczas zostały zbudowane w Katowicach. Ma mieć dużą część wspólną z boiskiem, wodą, zielenią i strefą relaksu.

Kompleks pod nazwą Face 2 Face Business Campus ma się składać z dwóch biurowców. Pierwszy, ustawiony wzdłuż ul. Grundmanna, będzie miał 7 kondygnacji i nieco ponad 20 tys. m kw. powierzchni. To własnie on powstanie jako pierwszy. Drugi biurowiec będzie znacznie wyższy (15 kondygnacji i 26 tys. m kw) znajdzie się wzdłuż ul. Chorzowskiej. Budynki będą miały elewacje wykonane ze spieków kwarcowych (rodzaj gresu). Pomiędzy nimi znajdzie się patio, do którego dostęp będą mieli zarówno najemcy, jak i ludzie z zewnątrz. Będą tam m.in. boisko sportowe, niewielki zbiornik wodny, mała architektura i zieleń.

W kompleksie będzie 765 miejsc parkingowych, zarówno pod ziemią, jak i na poziomie 0. Wjazd do biurowców będzie możliwy od strony ul. Grundmanna i Żelaznej. Przy tej drugiej ulicy powstanie niewielkie rondo.

Budowa już się rozpoczęła. Pierwszy biurowiec ma być gotowy na przełomie 3 i 4 kwartału 2019 roku. Budowa drugiego rozpocznie się w momencie, kiedy komercjalizacja pierwszego osiągnie 60%. Na razie Echo Investment nie podpisało jeszcze żadnej umowy najmu, choć prowadzi negocjacje z kilkoma zainteresowanymi firmami.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*