Reklama

Rowerowe inwestycje w Katowicach. Będzie przejazd przez rondo i droga na os. Tysiąclecia

Ł. K.
Połączenie Nikiszowca i Giszowca przez ul. Szopienicką, droga przez os. Tysiąclecia i przejazd przez rondo gen. Jerzego Ziętka. Miasto będzie budowało nowe drogi rowerowe, ale wcześniej muszą powstać ich koncepcje. W trakcie ich tworzenia mieszkańcy będą mogli zgłosić swoje uwagi. Jeszcze w tym roku powstaną koncepcje 6 nowych dróg rowerowych.

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o konsultacjach społecznych dotyczących przebiegu nowych dróg rowerowych. Miasto pytało mieszkańców m.in. o to, jak połączyć ze sobą niektóre dzielnice Katowic. Ostatnie konsultacje dotyczyły przejazdu przez rondo gen. J. Ziętka w kierunku Koszutki. Nowy przejazd miałby powstać od strony północno-zachodniej, czyli prowadzić do ul. Chorzowskiej. Na razie są tam schody i winda, która nie nadaje się do przewożenia rowerów. Pojawiły się uwagi, że zamiast jednego zjazdu i wjazdu, rondo powinno być na nowo skomunikowane z myślą o rowerzystach. To, jak dokładnie będzie wyglądał przejazd przez rondo, okaże się po wykonaniu koncepcji.

Przeczytaj też: Miasto planuje nowe drogi rowerowe w Katowicach. Trwają konsultacje z mieszkańcami

Niedawno ogłoszony przetarg miał na celu wyłonienie firmy, która opracuje koncepcje planowanych dróg dla rowerów. Otwarcie ofert odbyło się w ubiegłym tygodniu. Nadal trwają prace komisji przetargowej. Jedyną ofertę złożyła katowicka spółka Collect Consulting. Jeśli przetarg zostanie rozstrzygnięty pozytywnie, będzie miała czas do końca roku na wykonanie zadania. Ma być ono realizowane w sześciu osobnych częściach. Każda część dotyczy innego odcinka infrastruktury rowerowej w mieście, a całkowity koszt wykonania koncepcji ma wynieść około 271 tys. zł netto. Natomiast budowa nowych dróg rozpocznie się dopiero w przyszłym roku.

Droga z Giszowca do Nikiszowca

Przejazd przez rondo gen. Jerzego Ziętka

Droga na os. Tysiąclecia

Droga z Dąbrówki Małej do Burowca

Droga przez Szopienice

Droga z Murcek do Ochojca

 


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*