Reklama

Rajd w centrum Katowic. Uwaga na utrudnienia w ruchu

ulica Uniwersytecka

Ł. K.
W centrum Katowic po raz kolejny zaryczą silniki. IX edycja rajdu iLoveRally będzie jeszcze bardziej widowiskowa niż dotychczas. Nie obędzie się bez utrudnień w ruchu. Osoby, które zaparkują na ulicach, którymi pobiegnie trasa rajdu, muszą się liczyć z odholowaniem samochodu.

Kierowcy – amatorzy i profesjonaliści – zmierzą się na ulicach Katowic. Impreza ma na celu integrację pasjonatów sportów motorowych i promocję bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W sobotę będzie można obejrzeć zmagania kierowców na dwóch odcinkach specjalnych.

Impreza ma charakter pokazowy, dlatego nie jest to wyścig na czas. Organizatorzy zrezygnowali z pomiarów, ponieważ stwarza to duże ryzyko dla kibiców. Po raz pierwszy iLoveRally zawita do strefy kultury. Trasa rajdu będzie biegła od ul. Olimpijskiej przez ul. Góreckiego do skrzyżowania ulic Dobrowolskiego i Nadgórników. Ten etap rozpocznie się o godz. 10, a zakończy o 14. Następnie, o godzinie 15 impreza przeniesie się w okolice Altusa i tak jak w latach ubiegłych, trasa zostanie poprowadzona ulicami: Piastowską, Uniwersytecką i Bankową. Oprócz głównej atrakcji, czyli zmagań kierowców, na ul. Chełkowskiego powstanie Park Kibica, w którym z bliska będzie można podziwiać nie tylko rajdowe i wyścigowe samochody, ale również 4X4, driftowe czy zabytkowe. Na parkingu przed MCK powstanie tor kartingowy, a obok tor dla symulatora poślizgu. Kolejnym miejscem na mapie wydarzenia będzie Park Atrakcji na placu przy NOSPR. Tu przez cały dzień organizowane będą szkolenia z pierwszej pomocy, pokazy ratownictwa i bezpiecznych zachowań w samochodzie. Uczestnicy będą mieli okazję założyć alkogogle, użyć symulatorów dachowania i zderzeń, poznać działanie alkomatów i radarów prędkości.

Te wszystkie atrakcje spowodują utrudnienia w ruchu. W sobotę między godz. 6.30 a 15 zamknięte będą ulice na trasie OS w strefie kultury. Z kolei okolice Altusa będą wyłączone z ruchu między 6.30 a 17, przy czym od 6.30 do 14 ruch będzie puszczany wahadłowo. Umożliwi to wyjazd zaparkowanym tam samochodom, które znajdą się w obrębie trasy, mimo wcześniejszych ostrzeżeń. – Nie chcemy utrudniać poruszania się po ścisłym centrum mieszkańcom i osobom biorącym udział w pozostałych sobotnich imprezach. Obok będą miały miejsce Silesia Bazaar i Industriada, która zaczyna się o godzinie 14. Dlatego wspólnie z policją i wydziałem zarządzania kryzysowego podjęliśmy decyzję o jak najszybszym zwolnieniu dróg po zakończeniu przejazdów pokazowych w Strefie Kultury. Tak samo będzie w przypadku okolic Altusa – mówi Marek Jochymczyk, organizator rajdu.

Problemy mogą mieć osoby, które zaparkują swoje samochody przy trasie rajdu. – Ze względów bezpieczeństwa zwracamy się z prośbą o zwolnienie wszystkich parkingów wzdłuż odcinków specjalnych. Nie zastosowanie się do tego, może grozić odholowaniem pojazdu na koszt właściciela – zapowiada Jochymczyk.
Zakaz dotyczy ulic Piastowskiej, Bankowej, Uniwersyteckiej, fragmentu Olimpijskiej do zakrętu nad MCK i ul. Góreckiego.
Trasę rajdu i inne informacje można znaleźć na stronie organizatora www.iLoveRally.eu.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*