Reklama

Rajd Śląska przejedzie przez Katowice. Będą zamknięte ulice i utrudnienia w ruchu

Zdjęcie: Wojciech Anusiewicz.

Redakcja
Tegoroczna edycja Rajdu Śląska odbędzie się również w Katowicach. Na ulicach miasta zostanie zorganizowany odcinek specjalny. Z powodu rajdu w sobotę 11 września przez kilka godzin zamknięta będzie część ulic w ścisłym centrum.

Tak naprawdę Rajd Śląska to jednocześnie trzy różne imprezy: Profiauto Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski, Motul Historyczne Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski oraz Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska. Łącznie na starcie ma stanąć 106 załóg, które będą jeździły tymi samymi odcinkami specjalnymi. Jeden z nich zaplanowany został w Katowicach w sobotę 11 września.

Katowicki odcinek rozpocznie się na al. Korfantego przy skrzyżowaniu z ul. Piastowską. Rajdówki pojadą potem przez rondo i skręcą  al. Roździeńskiego. Następnie wjadą w ul. Uniwersytecką, na rondzie zawrócą i pojadą do góry w ul. Olimpjską. Na wysokości wjazdu na parking przy NOSPR zawrócą i pojadą do al. Roździeńskiego i dalej do ronda. Odcinek zakończy się na al. Korfantego na wysokości ul. Morcinka.

Jako pierwsze, o godz. 13:30, na trasę wyjadą załogi biorące udział w RSMP. Kolejna grupa (samochody historyczne) wyruszy o godz. 14:35, a ostatnia o 14:55. Odcinek powinien zakończyć się około 15:30. Utrudnień w ruchu trzeba spodziewać się już przed południem. Trudno powiedzieć, kiedy będzie można normalnie przejechać ulicami odcinka specjalnego, bo służby będą potrzebować trochę czasu na posprzątanie dróg po rajdowcach.

Utrudnień nie powinno być za to w piątek 10 września, kiedy o godz. 16:50 na placu Sławika i Antalla odbędzie się oficjalny start Rajdu Śląska. Kibice będą mieli wtedy okazję porozmawiać z uczestnikami rajdu i z bliska obejrzeć samochody.

Oprócz Katowic, pozostałe odcinki specjalne odbędą się w Chorzowie, Wyrach, Bestwinie, Chybiu i Jastrzębiu-Zdroju.

Szczegółowe informacje o Rajdzie Śląska można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*