Reklama

Radny Tomasz Szpyrka będzie zarządzał miejskimi basenami

Grzegorz Żądło
Radny Tomasz Szpyrka będzie odpowiedzialny za zarządzanie miejskimi basenami. 1 października obejmie nowo utworzone stanowisko dyrektora ds. eksploatacji basenów i sprzedaży usług w Katowickich Wodociągach. To właśnie ta spółka będzie zarządzała budowanymi jeszcze pływalniami w Zadolu, Burowcu i Brynowie.

Podczas ostatniej sesji radni przekazali Katowickim Wodociągom zarządzanie miejskimi basenami. Stanisław Krusz, prezes KW, mówił nam wtedy, że w sierpniu zmieni strukturę spółki i wydzieli osobny dział, który zajmie się basenami. To właśnie się dzieje. Na jego czele stanie Tomasz Szpyrka, radny Forum Samorządowego i Marcin Krupa.

PRZECZYTAJ TEŻ: Nie zatrudnimy ratowników w wodociągach [WYWIAD]

Szpyrka pracował ostatnio (przez 10 lat) jako zastępca dyrektora ds. zamówień publicznych i inwestycji
w katowickiej AWF. Od dłuższego czasu nie było mu jednak po drodze z rektorem prof. Adam Zającem. Poszło m.in. o plany AWF-u odnośnie sprzedaży stadionu przy ul. Kościuszki i wcześniejszym uzyskaniu dla tego terenu warunków zabudowy dla osiedla mieszkaniowego. Szpyrka, jako radny ze śródmieścia stanął przed trudnym wyborem – albo poprzeć mieszkańców i nie stracić szansy na kolejną kadencję w radzie, albo stanąć po stronie pracodawcy. Wybrał to pierwsze i wystosował nawet specjalny list otwarty do rektora.

W przeszłości był radnym Platformy Obywatelskiej i kandydatem tej partii (w 2006 roku) na prezydenta Katowic. Z nominacji PO był w radzie nadzorczej Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie.

W Katowickich Wodociągach Szpyrce jako dyrektorowi podlegać będą trzy działy: organizacyjny, techniczny i marketingu. Niedługo rozpocznie się nabór pracowników. Łącznie przyjętych ma zostać około 40 osób, chociaż pierwotnie prezes KW zapowiadał zatrudnienie do 20 osób. Resztę, w tym ratowników, ochronę czy sprzątaczki mają zatrudniać firmy zewnętrzne, które będą wodociągom wystawiać faktury za usługi.

Pierwsze dwa baseny, w Burowcu i Brynowie, mają zostać otwarte w połowie stycznia, a trzeci – w Zadolu – w połowie 2020 roku. Bilety na baseny w Katowicach mają kosztować 8 zł dla mieszkańców oraz 16 zł za godzinę dla osób spoza miasta.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*