Reklama

Radni z os. Tysiąclecia nie chcą inwestycji na stawie Maroko, ale miasto planów nie zmieni

Ł. K.
Zaplanowana przez miasto inwestycja przy stawie Maroko za ok. 1,6 mln zł budzi wątpliwości radnych z os. Tysiąclecia. Chociaż początkowo popierali inicjatywę, to wysłali w tej sprawie petycję do prezydenta Marcina Krupy. Jednak miasto nie zamierza zmieniać planów.

Miejska inwestycja na i przy stawie Maroko zakłada stworzenie kompleksu do uprawnia sportów wodnych i pomostów dla wędkarzy. Ma się na nią składać m.in. pochylnia do wodowania łódek. Obok powstanie pełnowymiarowe boisko do kajak polo dla klubu, który trenuje na Maroko, czyli UKS „Kanu”. Stanie trybuna dla publiczności i dwa pomosty do cumowania łódek. Cały kompleks na wodzie i pomosty wędkarskie (ma ich powstać od 40 do 60) będą wykonane z modułowych pomostów pływających, które są zrobione z polietylenu. Moduły unoszą się na wodzie. Dzięki temu nie wymagają specjalnej instalacji z ingerencją w faunę i florę zbiornika oraz są bardzo łatwe w utrzymaniu. Zgodnie z dotychczasowymi ustaleniami, utrzymaniem nowej infrastruktury mają się zająć wszystkie podmioty skupione wokół Maroko. Działają tu Klub Wodniacki „Maroko”, wspomniany UKS „Kanu”, 32. Harcerska Drużyna Wodna im. Pawła Krawczyka, Polski Związek Wędkarski, Koło nr 22 „Kleofas” oraz Żeglarski Klub Morski. Na całą inwestycję miasto zabezpieczyło 1,6 mln zł w tegorocznym budżecie. O pomyśle pisaliśmy w listopadzie i zaraz po naszej publikacji sprawą zajęła się Rada Jednostki Pomocniczej z os. Tysiąclecia. Radni napisali petycję do prezydenta.

Pomimo, że starania o tę inwestycję trwały już od kilku lat i były jedną z propozycji Rady Jednostki Pomocniczej nr 9 (…), przeznaczona na ten cel kwota 1.600.00 złotych jest zbyt wysoka.” – czytamy w petycji radnych.

PRZECZYTAJ TEŻ: Na os. Tysiąclecia będzie można za darmo popływać łódką

Inwestycja była faktycznie jedną z propozycji RJP do tegorocznego budżetu miasta. Jednak radni chcą, żeby miasto przeznaczyło na inwestycję mniej pieniędzy. W zamian proponują kilka innych inwestycji. W większości dotyczących dróg na os. Tysiąclecia. Wśród 9 propozycji pojawiły się m.in. wykonanie drogi łączącej ulice Piastów i Bracką, remont drogi przy ul. Tysiąclecia 33, 35, 37 i 39, instalacja lamp doświetlających przejścia dla pieszych na osiedlu i rozbudowa miejsc parkingowych przy ulicach Bolesława Chrobrego i Tysiąclecia. Jak uzasadniają radni, inwestycje są bardzo potrzebne mieszkańcom. „Ich realizacja na pewno spowoduje, że mieszkańcy największego katowickiego osiedla mieszkaniowego będą długo wdzięczni władzom Miasta Katowice za tak trafnie wydane publiczne pieniądze” – piszą w zakończeniu petycji radni.

 

Pismo trafiło do władz miasta. Jednak zamierzonego efektu nie przyniosło. Jak poinformowało nas biuro prasowe UM Katowice, inwestycja będzie realizowana. Projekt jest gotowy, a w najbliższym czasie Zakład Zieleni Miejskiej ogłosi przetarg na wykonanie kompleksu.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*