Reklama

PSL wystawi kandydata na prezydenta Katowic

Adam Stach
Grzegorz Żądło
Cztery lata temu zdobył 2,47% głosów. Teraz spróbuje ponownie. Adam Stach będzie kandydatem Polskiego Stronnictwa Ludowego w wyborach na prezydenta Katowic.

W 2010 roku PSL wystawiło Stacha w ostatniej chwli. Teraz też partia oficjalnie jeszcze milczy. Sam Stach jednak potwierdza. – Zgłosiłem swoją gotowość do kandydowania. Ostateczna decyzja zapadnie do końca miesiąca i będzie należała nie do mnie, a do partii – mówi Stach.

Kandydat PSL ma 61 lat, jest doktorem ekonomii i wykladowcą akademickim. Obecnie m.in. zasiada w radzie nadzorczej Kolei Śląskich. Cztery lata temu nie przedstawił żadnego programu dla Katowic. Na pytanie dlaczego kandyduje odpowiadał:  „Jestem w Katowicach od 41 lat na wszystkich znaczących imprezach. W miastach jest najwięcej ludu, to dlaczego tam partii ludowej ma nie być.” Poproszony przeze mnie o chociaż trzy pomysły na Katowice, stwierdził, że ma ich 30. Przyciśnięty do muru, wydusił: Katowice będą ładniejsze. Będą tu chętnie ludzie zamieszkiwali.” Potem dodawał jeszcze, że „widzi za 20 lat piękne miasta śląskie, z których ludzie chętnie będą jeździli na wieś.”

W tym roku o programie na razie milczy, ale można się  spodziewać, że będzie równie efektowny.

Zdjęcie: adamstach.pl

 

 

 


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*