Reklama

Przygotowania do prac na autostradzie A1. Utrudnienia potrwają kilka miesięcy

Fot. GDDKiA Katowice.

Redakcja
Duże utrudnienia na autostradzie A1. Dzisiaj trasa zaczęła się korkować, bo trwają przygotowania do wymiany dylatacji. Utrudnienia będą towarzyszyły kierowcom przez kilka miesięcy.

W majówkę, a dokładniej w nocy z 1 na 2 maja, rozpoczęły się utrudnienia na autostradzie A1. Są one związane z pracami na estakadzie przed węzłem w Knurowie. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, zmiana organizacji ruchu jest związana z zaplanowaną wymianą dylatacji. Utrudnienia obejmują ponad 2,5-kilometrowy odcinek drogi i dzisiaj, gdy ruch na drogach wrócił do normy po majówce, tworzą się tu korki.
Jezdnia w kierunku Ostrawy została zawężona do jednego pasa ruchu i obowiązuje tu ograniczenie prędkości do 80 km/h. Z taką samą prędkością powinni jechać kierowcy w kierunku Łodzi. Na tej jezdni wyłączony z ruchu został lewy pas, a pojazdy mogą korzystać jedynie z pasów prawego i środkowego. Taka organizacja ma obowiązywać do jutra, do godz. 22.00, 5 maja.

GDDKiA zapowiada, że sytuacja poprawi się w piątek. W nocy z 5 na 6 maja cały ruch zostanie przerzucony na jezdnię w kierunku Ostrawy. autostrada w przeciwnym kierunku, na Łódź, zostanie zamknięta. Jednak kierowcy zostaną poprowadzeni przewiązką i dostępne będą po dwa pasy w obu kierunkach. Prędkość zostanie ograniczona znakami do 60 km/h. Utrudnienia odczują kierowcy zjeżdżający z A1 do Knurowa i Gierałtowic, ponieważ ten zjazd zostanie zamknięty. Objazd od strony Ostrawy do Knurowa i Gierałtowic zostanie wyznaczony autostradą A1 do węzła Sośnica poprzez „nawrotkę” łącznicami tego węzła.

Utrudnienia związane z wymianą dylatacji będą trwały przez około 3 miesiące.


Tagi:

Komentarze

  1. AA 4 maja, 2022 at 2:35 pm - Reply

    A wystarczyło wybudować autostradę na ziemii a nie na 800m moście nad stawem. A tak co 10 lat będzie w tym miejscu generalny remont. Dodam tylko że projektant autostrady dostaje procent od wartości zaprojektowanej drogi. Więc myk – i już mamy bezsensowny most wzdłuż stawu.

Dodaj komentarz

*
*