Reklama

Przy pętli Słonecznej powstanie kompleks 6 budynków, z których najwyższy będzie miał 121 metrów

Redakcja
ATAL poinformował dzisiaj o rozpoczęciu dużej inwestycji przy pętli Słonecznej. Jej głównym punktem i dominantą tej części miasta ma być budynek mieszkalny o wysokości 121 metrów.

Od jakiegoś czasu przy pętli Słonecznej trwały prace przygotowawcze, ale do tej pory ATAL nie chciał ujawnić szczegółów swoich inwestycji. Teraz już wiadomo, że docelowo kompleks o nazwie ATAL SKY + składać się będzie z sześciu budynków, w których znajdzie się łącznie ponad 62 tys. m kw. wielofunkcyjnej powierzchni. Mają to być mieszkania, apartamenty inwestycyjne, lokale o przeznaczeniu handlowo-usługowym oraz strefy rekreacyjne. W pierwszym etapie projektu do sprzedaży trafiło już 316 apartamentów zlokalizowanych w trzech budynkach, które będą miały po 15 pięter. Zaplanowano w nich mieszkania o powierzchni od 33 do 122 m kw. Na parterze będą przestrzenie handlowo-usługowe z 9 lokalami przeznaczonymi na sklepy, usługi i gastronomię. Projekt przewiduje dwukondygnacyjny parking podziemny z 333 miejscami postojowymi. Wśród nich stanowiska rodzinne, czyli mieszczące dwa pojazdy.

Zaplanowano także komórki lokatorskie i boksy rowerowe zapewniające dodatkowe miejsce do przechowywania. Ceny mieszkań mieszczą się w przedziale od 6200 do 9700 zł/m kw.

W kolejnej części inwestycji powstanie wysokościowiec liczący 35 kondygnacji i wysoki na 121 metrów, który będzie najwyższym obiektem mieszkaniowym w woj. śląskim oraz dwa 15-piętrowe budynki. Dach wysokościowca będzie najwyższym punktem Katowic (409,01 m n p.m.). W niższych budynkach, oprócz mieszkań, mają się też znaleźć pokoje hotelowe.

Budynki zostaną wyposażone w inteligentny system części wspólnych ograniczający konieczność m.in. dotykania włączników i drzwi w częściach wspólnych. W lokalach ma zostać zainstalowany system smart home, pozwalający na zarządzanie m.in. temperaturą i światłem w mieszkaniu. W wysokościowcu powstanie dwukondygnacyjne, reprezentacyjne lobby.

Inwestycja powstaje na rogu al. Korfantego i ul. Grabowej. Planowany termin oddania pierwszej części ATAL SKY+ to II kw. 2024 roku. Za kompleksową obsługę projektową inwestycji odpowiada pracownia HRA Architekci.


Tagi:

Komentarze

  1. Marcin.W 27 sierpnia, 2021 at 10:43 am - Reply

    To jest tragedia. Czy tych naprawdę wysokich budynków nie można budować ciekawiej?
    Czy moglibyście napisać artykuł o tym jak to przyklepuje się projekty stworzone po najmniejszej linii oporu i czy można cos z tym zrobić?

Dodaj komentarz

*
*