Reklama

Przetarg na budowę tężni solankowej w Katowicach został unieważniony

G. Ż.
Kolejny problem z tężnią solankową w Katowicach. Przetarg na wyłonienie wykonawcy został unieważniony z przyczyn formalnych. Jest jednak szansa, że Zakład Zieleni Miejskiej wyłoni wykonawcę w drodze negocjacji.

Budowa tężni solankowej w Parku Zadole to projekt wybrany przez mieszkańców w głosowaniu do Budżetu Obywatelskiego 2017 (w 2016 roku). Budowa tężni miała się rozpocząć w tym roku. Projekt okazał się jednak na tyle skomplikowany, że trzeba wydłużyć jego realizację. Zmieniła się też koncepcja samego obiektu. W stosunku do pierwotnych zamierzeń, tężnia będzie większa i nie jedno, a dwustronna. Będzie miała 6,9 m wysokości, 37,5 m długości i 11,5 m szerokości. Obok niej zostanie urządzona nowa zieleń i mała architektura.

PRZECZYTAJ TEŻ: Tężnia solankowa nie powstanie w tym roku. Za to będzie większa [WIZUALIZACJE]

Zakład Zieleni Miejskiej miał w grudniu wyłonić wykonawcę tężni. W przetargu wpłynęła jednak tylko jedna oferta, która nie spełniała wymogów formalnych. Oferent nie dołączył kosztorysu. Może się jednak okazać, że ta sama firma jednak będzie budować tężnię. Zaproponowana przez nią cena była bardzo zbliżona do kwoty, jaką miasto ma zaplanowaną na budowę (2,570 mln zł – 2,535 mln zł). Obecnie trwają negocjacje z potencjalnym wykonawcą, które mają się zakończyć jeszcze w grudniu. Jeśli tak się stanie, tężnia mogłaby powstać jesienią 2018 roku.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*