Reklama

Przejazd pomiędzy Załężem a DTŚ zamknięty. Rozpoczyna się rozbiórka drewnianego mostu nad Rawą

Redakcja
Ostatni drewniany most nad Rawą zostanie rozebrany. Dzisiaj rozpoczęły się przygotowania do wyburzenia, a niebawem zacznie powstawać nowy obiekt. Utrudnienia dla kierowców potrwają kilka miesięcy.

Kierowcy jeszcze nie zdążyli się przyzwyczaić do zmiany organizacji ruchu na ul. Żelaznej. Wiele osób wjeżdża i po chwili zawraca. Od dzisiaj przejazd pomiędzy ul. Chorzowską a ul. Gliwicką został zamknięty, ponieważ rozpoczęły się przygotowania do wyburzenia mostu obok siedziby straży miejskiej. To ostatni drewniany obiekt nad Rawą w Katowicach. –  Nie spełnia on już wymogów dla tego typu obiektu w otoczeniu, które tak dynamicznie się zmienia. W okolicy mostu powstają nowoczesne biurowce, może także zostać wybudowane duże osiedle mieszkaniowe, co zwiększy i tak już coraz intensywniejszy ruch na moście. Dlatego właśnie w tym miejscu musi powstać nowy obiekt z szerszą jezdnią, ścieżką rowerową i wygodnym chodnikiem – mówi Piotr Handwerker, dyrektor katowickiego MZUiM. W miejsce starej konstrukcji ma powstać nowy, żelbetowy most. Na obiekcie będzie droga, ciąg pieszo-rowerowy po stronie zachodniej oraz chodnik po stronie wschodniej . Sam dojazd do mostu również zostanie przebudowany, dzięki czemu na drodze będzie szerzej.

Wprowadzona dzisiaj tymczasowa organizacja ruchu polegająca na całkowitym zamknięciu ul. Żelaznej, ma potrwać do końca roku. Ruch pieszo-rowerowy zostanie utrzymany poprzez tymczasową kładkę. Prace w pobliżu mostu i roboty wykończeniowe mają zakończyć się w maju 2024.

Zadanie jest realizowane z Rządowego Funduszu Polski Ład, a jego koszt to ponad 3,6 mln złotych.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*