Reklama

Przebudowa Dworcowej z opóźnieniem. Przetarg na wykonawcę został unieważniony

Grzegorz Żądło
Urząd miasta unieważnił przetarg na wybór wykonawcy przebudowy ul. Dworcowej. Oznacza to, że inwestycja się opóźni, choć jak zapowiadają urzędnicy, kolejny przetarg ma zostać ogłoszony bez zbędnej zwłoki.

Dworcowa to jedno z ostatnich miejsc w ścisłym centrum, które czeka na przebudowę. Ma tu powstać deptak z ograniczonym ruchem samochodów i brakiem możliwości przejazdu na ul. Tylna Mariacką. O tym jak ma wyglądać Dworcowa pisaliśmy TUTAJ.

PRZECZYTAJ TEŻ: Tak będzie wyglądała ul. Dworcowa. Publikujemy nowe wizualizacje

Przetarg został ogłoszony miesiąc temu. Wpłynęły na niego dwie oferty. Droższą złożyło Przedsiębiorstwo Budowy Dróg „Drogopol-ZW” z Katowic, które przebudować Dworcową chciało za 17 161 857,06 zł. Nieco tańsza była Eurovia Polska S.A., która oczekiwała 16 226 481,40 zł. Problem w tym, że miasto na inwestycję zamierzało przeznaczyć 14 594 965,65, czyli o ponad 1,6  mln zł mniej niż chciał tańszy oferent. W tej sytuacji w czwartek przetarg został unieważniony. – Będziemy chcieli jak najszybciej ogłosić kolejny przetarg – mówi Maciej Stachura, naczelnik wydziału komunikacji społecznej UM Katowice.

Przypomnijmy, zgodnie z założeniami, prace na Dworcowej mają potrwać 10 miesięcy. W pierwszej kolejności ma powstać parking od strony ul. św. Jana. Więcej o projekcie nowej Dworcowej przeczytacie TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*