Reklama

Program koncertu z okazji urodzin Katowic. Znany jest już pełen skład artystów

Krzysztof Zalewski. Zdjęcie UM Katowice.

Redakcja
Krzysztof Zalewski pokieruje koncertem z okazji urodzin Katowic, który 11 września odbędzie się w strefie kultury. Oprócz niego wystąpią także min. Monika Brodka, Grubson, Zbigniew Hołdys i Artur Rojek. Początek występów o godz. 17:30, zakończenie o godz. 22.

Od 2018 rok główny urodzinowy koncert w strefie kultury ma specjalną formułę. Wybrana gwiazda polskiej muzyki obejmuje kierownictwo artystyczne koncertu i zaprasza swoich gości, żeby razem przygotować program.

Jako pierwszy dyrektorem artystycznym został Organem, a kolejnym był Abradab. Teraz przyszła kolej na Krzysztofa Zalewskiego.

W związku z tym, że w tym roku przypada 50 lat od otwarcia Spodka, zaproszeni przez Zalewskiego artyści wykonają m.in. interpretacje utworów gwiazd które przez lata występowały w Spodku. Będzie można usłyszeć nowe wersje piosenek takich zespołów i wykonawców, jak Metallica, Elton John, Joe Cocker, Deep Purple, Tina Turner czy The Cure.

„Orkiestrę” Krzysztofa Zalewskiego stworzą Monika Brodka, raper Grubson, Artur Rojek czy Zbigniew Hołdys. Wystąpi także Ptakova, młoda wokalistka z Gliwic, nominowana w tym roku do Fryderyka w kategorii Debiut Roku.

Koncert „Krzysztof Zalewski i przyjaciele” poprzedzi duet producenta i multiinstrumentalisty Smolika i brytyjskiego producenta Keva Foxa. Obaj pojawią się też na urodzinowej scenie, żeby dołączyć do „orkiestry” Zalewskiego.

Godzinowy program koncertu z okazji urodzin Katowic:

17:30 – Szklane oczy – katowicki zespół tworzony przez trzy artystki (dwie gitary i perkusja)

18:30 – Smolik // Kev Fox

20 – Krzysztof Zalewski i goście

Impreza zakończy się o godz. 22.

Scena stanie na parkingu A w strefie kultury (w MCK i NOSRP). W wydarzeniu można wziąć udział w dwóch strefach. Pod samą sceną powstanie strefa UFO, która pomieści 2 000 osób. Żeby do niej wejść, trzeba odebrać wejściówkę. Ich dystrybucja odbędzie się 9 i 10 września w siedzibie Miasta Ogrodów (plac Sejmu Śląskiego) oraz w Centrum Informacji Turystycznej (Rynek 13). 250 miejsc przewidziano dla osób niezaszczepionych, a 1750 dla zaszczepionych. Jedna osoba może odebrać maksymalnie dwie wejściówki.

Część puli będzie dostępna także przed samym wydarzeniem oraz w internecie. Te ostatnie będą do „odbioru” na stronie interticket.pl.

Koncerty będzie też można śledzić ze strefy Kosmos połączonej ze strefą gastronomiczną, gdzie wejściówki nie są potrzebne.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*