Reklama

Sto nowych dębów na os. Tysiąclecia

Ł. K.
100 dębów na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości zostało wkopanych w ziemię. W akcji sadzenia na os. Tysiąclecia wzięli udział nie tylko pracownicy Zakładu Zieleni Miejskiej, ale również prezydent, radni i urzędnicy.

Dęby zostały poświęcone przez ks. Marka Wachowiaka z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Bożej Uzdrowienia Chorych, a później wszyscy zaproszeni goście wzięli się do pracy. Akcja sadzenia dębów to symboliczne uczczenie zbliżającego się 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. – Chcemy uczcić pamięć tych, którzy za niepodległość oddali swoje życie i którzy przyczynili się do powstania na nowo, po 123 latach, wolnej Polski – mówiła Krystyna Siejna, przewodnicząca rady miasta.

Obok kościoła na os. Tysiąclecia wkopanych zostało 100 dębów. – Dąb zawsze się kojarzy z pięknym, dorodnym, silnym drzewem. Tak ma być z niepodległością. Ma być dorodna i silna – powiedział prezydent Marcin Krupa. Po zasypaniu ziemią korzeni zaproszeni goście – wśród których byli urzędnicy, radni i dyrektorzy jednostek miejskich oraz komendanci służb – podpisali pamiątkowy dokument. Drzewa, które zostały zasadzone, mają ponad 3 m wysokości, a ich wiek to mniej więcej 10 lat.


Tagi:

Komentarze

  1. Lukasz 8 listopada, 2018 at 7:20 pm - Reply

    I 199 nowych bloków na tauzenie – o 100 decyzji Um za późno ..

  2. Janek 7 listopada, 2018 at 5:39 pm - Reply

    Serio, bez księdza by się nie obyło?

  3. mmnr 7 listopada, 2018 at 3:35 pm - Reply

    szkoda że po drugiej stronie dtś wycięto te 100 drzew :/ fantastyczne miasto i władze

Dodaj komentarz

*
*