Reklama

Prezes Stadionu Śląskiego zrezygnował z pracy

Grzegorz Żądło
Jarosław Antoniak złożył wypowiedzenie i nie będzie już prezesem spółki Stadion Śląski. Urząd Marszałkowski Woj. Śląskiego na razie nie komentuje sprawy.

Moje informacje potwierdził sam Antoniak. – Rzeczywiście, złożyłem wczoraj wypowiedzenie i kończę pracę z dniem 3 października. Powinno ono wpłynąć do urzędu marszałkowskiego dziś lub jutro – powiedział mi ustępujący prezes. Jaki jest powód? – Dostałem propozycję innej pracy, w prywatnej firmie. Osoby znające kulisy funkcjonowania spółki Stadion Śląski twierdzą jednak, że powód może być inny. – Z początkiem października Stadion Śląski musi wchłonąć pracowników i struktury WOKiS Stadion Śląski i być może tego przestraszył się prezes – mówi mój informator.

Spółka Stadion Śląski został powołana 1 lipca 2013 roku. Miała się zajmować prowadzeniem przebudowy stadionu, dzięki czemu województwo mogłoby odzyskać miliony odprowadzanego przy okazji inwestycji podatku VAT. Z czasem jednak marszałek doszedł do wniosku, że nie ma sensu utrzymywać spółki i Wojewódzkiego Ośrodka Kultury i Sportu (więcej o tym tutaj). Dlatego zarząd województwa podjął decyzję o likwidacji ośrodka i włączeniu go do spółki. To ma nastąpić do końca września.

Jarosław Antoniak prezesem Stadionu Śląskiego był niemal od samego początku istnienia spółki. Wcześniej zajmował m.in. stanowisko wiceprezesa Mostostalu Zabrze Holding, czyli firmy, która wchodziła w skład konsorcjum zajmującego się przebudową stadionu.

Grafika Facebook

Rezygnacja prezesa Stadionu Ślaskiego to kolejny problem kadrowy w spółkach marszałka. Szefa wciąż nie mają Koleje Śląskie i Park Śląski po tym jak odwołany został Piotr Bramorski (szczegóły tutaj), a umowy nie przedłużono Arkadiuszowi Godlewskiemu (więcej tutaj).

Zdjęcie archiwalne.


Tagi:

Komentarze

  1. marek 28 września, 2015 at 10:19 am - Reply

    Ciekawe kiedy odbędzie się pierwszy mecz i czy nie będzie opóźnień 🙂

Dodaj komentarz

*
*