Reklama

Arkadiusz Godlewski nie jest już prezesem Parku Śląskiego

Arkadiusz_Godlewski
Grzegorz Żądło
W ubiegły piątek skończyła się kadencja zarządu Parku Śląskiego. Rada nadzorcza spółki zdecydowała, że wybierze nowy zarząd. Oznacza to, że pracę w Parku straci polityk Platformy Obywatelskiej Arkadiusz Godlewski.

Rzeczywiście, podjęliśmy taką decyzję. Szukamy nowego prezesa – mówi nieoficjalnie jeden z członków pięcioosobowej rady nadzorczej. Wprawdzie kadencja skończyła się całemu zarządowi, który tworzył jeszcze wiceprezes Marek Widuch z SLD, ale jemu rada powierzyła obowiązki prezesa do czasu wyboru nowego zarządu. To ma nastąpić w ciągu tygodnia, najdalej dwóch. Giełda nazwisk dopiero rusza. Pojawiło się na niej m.in. nazwisko Gabrieli Lenartowicz, która kilka dni temu musiała ustąpić miejsca w zarządzie województwa Henrykowi Mercikowi z Ruchu Autonomii Śląska.

Gabriela Lenartowicz nie chciała dzisiaj komentować swojej ewentualnej kandydatury na prezesa Parku Śląskiego. – Nie rozmawiam o propozycjach, tylko o konkretach – stwierdziła.

Arkadiusz Godlewski skomentował decyzję rady nadzorczej na swoim profilu na Facebooku. Napisał m.in. że “WPKiW SA to dzisiaj zorganizowane według najlepszych wzorców, nowoczesne i nastawione na cele przedsiębiorstwo. Z biegiem lat, w parkowe atrakcje udało się zainwestować blisko 60 mln zł. Uruchomiliśmy pierwszy odcinek nowej Elki, a gotowy jest szczegółowy program funkcjonalno–użytkowy kolejnych odcinków. Rozpoczęliśmy także rewitalizację parkowej kolei wąskotorowej.” Dalsza część wpisu utrzymana jest w równie pochwalnym tonie.

Godlewski prezesem został w lutym 2011 roku, po tym jak to stanowiso zwolnił Andrzej Kotala wybrany na prezydenta Chorzowa. Sam Godlewski dwukrotnie kandydował na prezydenta Katowic, ale bez powodzenia. Jest za to katowickim radnym.


Tagi:

Komentarze

  1. piter176 2 lipca, 2015 at 4:03 pm - Reply

    I cale szczescie bo oprocz parku zniszczyl zycie dlugoletnim i doswiadczonym pracownikom parku.Gorszego zarzadcy niebylo a ZIETEK to w grobie juz chyba za wentylator robi.Jednego spadochroniarza ( PO) mniej,oby tak dalej. Wkurzony byly pracownik prywatnego folwarku pana Arkadiusza.

  2. botus 1 lipca, 2015 at 11:42 am - Reply

    a karuzela kręci się….,

Dodaj komentarz

*
*