Reklama

Praca w ZTM. Poszukiwani są kontrolerzy biletów

Redakcja
ZTM szuka chętnych do pracy. Jest oferta dla kontrolerów. Docelowo w autobusach i tramwajach bilety mają być sprawdzane częściej niż do tej pory.

Praca w Zarządzie Transportu Metropolitalnego. ZTM raz kolejny szuka chętnych do pracy na stanowisku kontrolera biletów. Dokładnie nazywa się ono „Starszy Referent w Wydziale Kontroli Biletów”. Wymagania nie są zbyt wysokie. Kandydaci muszą mieć co najmniej wykształcenie średnie, 2 lata stażu pracy, obywatelstwo polskie i być niekarani. Kontroler powinien znać układ komunikacyjny w metropolii i regulamin obowiązujący w pojazdach ZTM. Wśród preferowanych wymagań są m.in. prawo jazdy kat. B, odporność na stres czy wysoka kultura osobista.

Osoby, które pozytywnie przejdą rekrutację, będą pracowały na podstawie umowy o pracę w pełnym wymiarze godzinowym. Praca w systemie zmianowym obejmuje nie tylko dni robocze, ale również soboty i niedziele. Zatrudnieni na etacie kontrolerzy otrzymają podstawową pensję w wysokości 1800 zł netto. Do tego dochodzi 10% premii regulaminowej i ewentualne premie za wysługę lat. To inne warunki niż ma obecnie większość osób na stanowisku kontrolera pracujących dla ZTM. Są to osoby zatrudnione na podstawie umów cywilno-prawnych, które mają z góry ustaloną stawkę godzinową oraz prowizję za wystawione tzw. opłaty dodatkowej, czyli mandaty. Jednak muszą to być mandaty, które zostały uregulowane przez gapowiczów. Prowizja wynosi od 30 do 40 zł i jest zależna od tego jaką stawkę wynegocjuje z ZTM kontroler.

ZTM poszukuje na razie czterech etatowych kontrolerów. Jednak na przyszły rok planowana jest duża rekrutacja. Obecnie w tym charakterze pracuje około 50 osób. W przyszłym roku ma ich być dwa razy więcej i będą to osoby pracujące na etacie. W ciągu około dwóch miesięcy mają zostać wprowadzone prowizje również dla takich kontrolerów. Szczegóły oferty pracy w ZTM można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*