Reklama

Pożar w centrum Katowic

Grzegorz Żądło
Po godzinie 15 wybuchł pożar w kamienicy przy ul. Kopernika 16. Spłonęło mieszkanie na czwartej kondygnacji. Dwie osoby zostały poszkodowane.

Ogień był taki, jakby palił się las. Kiedy poczuliśmy dym, od razu zbiegliśmy schodami na dół – mówi lokator z mieszkania nad tym, które się paliło.

Ewakuowali się też mieszkańcy sąsiedniej klatki. Przed godz. 17 dowiedzieli się, że mogą wrócić do swoich domów. Nie wiadomo natomiast co stanie się z lokatorami tej części kamienicy, w której wybuchł pożar.

W akcji gaśniczej brało udział sześć zastępów straży. – Dwie osoby zostały poszkodowane, ale nie wiem jeszcze jaki jest ich stan. To lokatorzy z mieszkania, które płonęło i z lokalu nad nim – powiedział nam kpt. Adam Kryla, rzecznik PSP w Katowicach.

Strażacy czyszczą już spalone mieszkanie. Wyrzucają na chodnik zniszczone elementy wyposażenia. Na razie nikt nie mówi o przyczynach pożaru.

Ulica Kopernika na odcinku od ul. Marii Skłodowskiej-Curie do ul. Kilińskiego przez kilka godzin była zamknięta. Niemożliwy był też przejazd Kilińskiego na odcinku od ul. Żwirki i Wigury do ul. Kopernika.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*