Reklama

Powstało Miejskie Centrum Energii

G. Ż.
W sobotę zostało otwarte Miejskie Centrum Energii. Mieści się przy ul. Młyńskiej 2. Będzie można w nim m.in. dowiedzieć się jakie działania podejmuje miasto w walce ze smogiem oraz złożyć wniosek o wymianę pieca.

Z roku na rok w Katowicach jest coraz większe zainteresowanie wymianą starych pieców na ekologiczne. W tym roku zaakceptowanych wniosków jest już 1,4 tys. a urzędnicy spodziewają się, że do końca roku ta liczba wzrośnie do 2 tys. Pieniądze dostaną wszyscy, którzy spełnią warunki, bo od dwóch lat nie ma finansowego limitu na wymianę pieców. Wcześniej decydowała kolejność zgłoszeń.

W otwartym dzisiaj punkcie będzie można uzyskać wszystkie informacje na temat dotacji do wymiany pieca. W godzinach pracy urzędu miasta (poniedziałek 7:30-17, wtorek-piątek 7:30-15:30) w Miejskim Centrum Energii będą dyżurować pracownicy wydziału kształtowania środowiska. Od teraz również przy ul. Młyńskiej 2 będzie można złożyć wniosek o dotację oraz dostarczyć wszystkie niezbędne dokumenty.

W MCE mieszkańcy będą także mogli zdobyć informacje na temat oszczędzania energii, konieczności wymiany pieca, sposobu działania różnych instalacji, w tym opartych o odnawialne źródła energii.

Planowane są wystawy, warsztaty i współpraca z doradcami energetycznymi działającymi w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Projekt wnętrz i identyfikacja wizualna MCE oraz prezentowana wewnątrz wystawa powstały we współpracy z Wzorro Design z Katowic. W aranżacji użyto m.in. naturalnych materiałów, takich jak korek czy sklejka oraz roślin doniczkowych, które oczyszczają powietrze.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*