Reklama

Policjanci na Koszutce pytają kierowców, czy jadą do nowego szpitala

Redakcja
Szpital w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach został otwarty. Kierowcy nie powinni jeździć w rejonie MCK na pamięć, bo stoi tu policja. Funkcjonariusze zablokowali jeden pas ruchu.

Od dzisiaj szpital tymczasowy w MCK może przyjmować pacjentów. O nowej placówce pisaliśmy wczoraj, a w zeszłym tygodniu o tym, że kierowcy z tego powodu będą musieli jeździć naokoło. Organizacja ruchu została przygotowana tak, aby umożliwić łatwy dojazd służbom. Zmiana polega na wprowadzeniu zakazu wjazdu w rejonie nowej placówki, czyli na tyłach Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Kierowcy jadący od strony al. Roździeńskiego w górę, ulicą Olimpijską, dojadą tylko do skrzyżowania z ul. Skrzypka. Muszą skręcić w prawo, zgodnie z nakazem. Dla pojazdów jadących od strony al. Korfantego wprowadzony został ruch jednokierunkowy. Mieszkańcy wyjeżdżający z ul. Ordona muszą skręcić w lewo i przejechać ul. Olimpijską, ul. Nadgórników aż do al. Roździeńskiego, bo w przeciwnym kierunku, do al. Korfantego, obowiązuje zakaz wjazdu, który nie dotyczy służb miejskich i pojazdów dojeżdżających do szpitala.

Choć znaki stoją tu już co najmniej od ubiegłego tygodnia, większość osób jeździ tędy tak jak wcześniej. Dzisiaj policjanci zaczęli zatrzymywać pojazdy poruszające się ulicą Olimpijską i zablokowali radiowozem przejazd. Funkcjonariusze pytają każdego kierowcę, czy jedzie do szpitala. Policja nie wystawia na razie mandatów, tylko pilnuje, żeby kierowcy nie łamali przepisów. Kończy się na pouczeniach.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Tagi:

Dodaj komentarz

*
*