Reklama

Policja przejęła od miasta działkę, na której powstanie nowa komenda

Redakcja
Potwierdziły się nasze nieoficjalne informacje sprzed kilkunastu dni. Katowice przekazały policji działkę przy ul. Kolońskiej, na której ma powstać nowa komenda miejska. Obiekt musi powstać najpóźniej za 6 lat.

28 września napisaliśmy, że w ostatnim czasie zapadły decyzje, które mogą przyspieszyć budowę komendy miejskiej policji. Wszystko dlatego, że KMP uzyskała zapewnienie Komendy Głównej o umieszczeniu w przyszłym roku budowy katowickiej komendy w planie modernizacji policji. Finansowe wsparcie dla budowy nowej siedziby KMP w Katowicach zadeklarowało też miasto. Na ostatniej sesji radni dokonali zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej, żeby szybciej przekazać policji pierwsze pieniądze, niezbędne do rozpoczęcia całego procesu. Chodziło o 1,15 mln zł. Pieniądze były potrzebne m.in. na notarialne przejęcie od gminy działek przy ul. Kolońskiej, na których ma powstać komenda. To nieruchomość nr 35/12 i część działki nr 99/88 o łącznej powierzchni 38 313 m kw. W piątek prezydent Katowic Marcin Krupa i komendant wojewódzki policji nadinsp. Krzysztof Justyński podpisali akt notarialny przekazania tej pierwszej działki. Droga wymaga jeszcze przeprowadzenia podziału geodezyjnego i będzie przekazana w późniejszym terminie.

Kolejnym krokiem będzie opracowanie programu inwestycyjnego, który będzie musiał być  zatwierdzony przez KGP. Nowa komenda musi powstać w ciągu 6 lat, co wynika z uchwały, w której radni zgodzili się na nieodpłatne przekazanie gruntu. W Wieloletniej Prognozie Finansowej Katowice zarezerwowały na budowę komendy łącznie 6,650 mln zł

Miejsce, gdzie powstanie siedziba katowickiej policji, to teren w pobliżu ogródków działkowych, pomiędzy ul. Kolońską i Bocheńskiego. Od południa graniczy z ul. Michejdy.


Tagi:

Komentarze

 1. bagietek 13 października, 2020 at 12:27 pm - Reply

  Kto ma ponieść koszt odtwarzania zlikwidowanych posterunków policji?
  Przestępczość nie malała a policję zwijano bo piniendzy nie było na nic. Na koniec 2007 roku było w polsce 815 posterunków. Na koniec roku 2015 zostało poniżej 400 posterunków. Zamiast rozwijać gospodarkę by rósł dochód, to zwijali państwo tnąc koszty nie tam gdzie trzeba.

 2. katowice 13 października, 2020 at 11:34 am - Reply

  a co to za cyrk? Marcin uwiarygadnia przekazywanie dzialek ze tak to sie odbywa. Miasto przekazuje dzialke zarzadowi Budzetowki.

  my to ogladac mamy i zachwycac sie jak obrotnym menadzerem jest Marcin? sprawdzimy co sie dzialo z dzialkami przy Bukowej,Ceglanej i tej kolo Urzedu Miasta .sprawdzimy.

  jesli chodzi o reorganizacje komend policji to ma to byc w ramach aglomeracji slaskiej.areszt przy mikolowskiej trzeba przeniesc ,najlepiej zamienic areszt na centralna komende w srodmiesciu.reszta punktow oczywiscie do weryfikacji ale na poziomie aglomeracji.

  Ile lat to juz trwa?

Dodaj komentarz

*
*