Reklama

Pobiegną ku pamięci górników z „Wujka”. Zbliża się Bieg 9 Górników

Redakcja
Pobiegną  oddając hołd poległym górnikom. W Katowicach po raz czwarty odbędzie się bieg „9 Górników”. Nadal trwają zapisy na to wydarzenie.

Prawie 1000 osób stanie na starcie Biegu 9 Górników. To będzie IV edycja tej imprezy. Jej cel to,oprócz sportowej rywalizacji, uczczenie pamięci górników, którzy zginęli w trakcie pacyfikacji kopalni „Wujek”. Biegacze wyruszą spod krzyża przy ul. Wincentego Pola i pobiegną do Parku Kościuszki. Tam będą mieli do pokonania 3 pętle. Dystans to symboliczne 9 km.

Już teraz na liście znajduje się około 400 zawodników. Jednak ma być ich jeszcze więcej. Na starcie w sobotę, 11 grudnia, może stanąć nawet 900 osób. Będą oni wypuszczani na trasę w czterech turach. Pierwsi wyruszą o godzinie 12.00. Jeśli ktoś chce wziąć udział w zawodach, to nadal trwają zapisy. Tylko do końca dzisiejszego dnia obowiązuje niższa opłata startowa. Wynosi ona 99 zł. Więcej szczegółów TUTAJ. Każdy biegacz otrzyma koszulkę oraz pamiątkowy, okolicznościowy medal.

Jeśli limit 900 uczestników nie zostanie osiągnięty do soboty, to zapisy będą prowadzone jeszcze w biurze zawodów. Znajdzie się ono w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 2 przy ul Mikołowskiej. Biuro ma być czynne w godzinach 8.30 – 11.30. Koszt pakietu w dniu zawodów to 120 zł (płatne gotówką). W hali sportowej szkoły odbędzie się też dekoracja zwycięzców biegu, o godz. 13.30.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*