Reklama

Pierwszy przypadek koronawirusa w Urzędzie Miasta w Katowicach

Redakcja
U jednego z pracowników Urzędu Miasta Katowice zostało wykryte zakażenie COVID-19. Urząd pracuje normalnie, a w najbliższym czasie przywrócone zostaną godziny pracy sprzed pandemii.

O pierwszym przypadku zakażenia koronawirusemm w UM Katowice anonimowo poinformował nas jeden z czytelników, który przysłał na [email protected] taką informację: W UM Katowice w wydziale budynków i dróg jest co najmniej 1 osoba zarażona koronawirusem (poddana kwrantannie). Klika następnych jest na „pracy zdalnej” i oczekuje na wynik testów.”

Z naszych informacji wynika, że wiadomość od czytelnika jest wiarygodna. Rzeczywiście, chodzi o pracownicę wspomnianego wydziału. Nasze informacje o pierwszym zakażonym pracowniku UM Katowice potwierdza Ewa Lipka, rzecznik prasowy UM. Nie zdradza jednak żadnych szczegółów. –Działając zgodnie z procedurami, kierując się przede wszystkim bezpieczeństwem pracowników i mieszkańców – wczoraj (we wtorek – przyp. red.) wszyscy pracownicy Urzędu Miasta Katowice otrzymali informacje w tym zakresie. Zostały podjęte konkretne działania, które wynikają z obowiązujących procedur oraz wytycznych służb sanitarnych. Natomiast Urząd Miasta Katowice funkcjonuje zgodnie z przyjętymi zasadami – reżimem sanitarnym, który obowiązywał wcześniej. Dostępne jest załatwianie spraw osobiście w Biurze Obsługi Mieszkańca, Wydziale Uprawnień Komunikacyjnych i Urzędzie Stanu Cywilnego.

Już wkrótce, bo od środy 1 lipca Urząd Miasta Katowice będzie otwarty w tych samych godzinach, co przed zmianą spowodowaną pandemią COVID-19. Wydziały będą pracowały od poniedziałku do środy w godzinach od 7.30 do 15.30, w czwartki od 7.30 – do 17.00, a w piątki od 7.30 do 14.00.

Komórki urzędu prowadzące bezpośrednią obsługę mieszkańców, czyli Wydział Uprawnień Komunikacyjnych (Referat Praw Jazdy i Referat Rejestracji Pojazdów, ul. Francuska 70), Biuro Obsługi Mieszkańców (Rynek 1), Urząd Stanu Cywilnego (pl. Wolności 12a), Wydział Podatków i Opłat Lokalnych (ul. Francuska 70), Miejskie Centrum Energii (ul. Młyńska 2) będą czynne w godzinach: 7.30-15.30 (wtorek i środa), 7;30-17 (poniedziałek i czwartek) oraz 7.30-14 (piątek.)

Referat Rejestracji Stanu Cywilnego, w zakresie czynności związanych z zawarciem małżeństwa, będzie czynny w soboty w godzinach od 8.00 do 14.30.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*