Reklama

Pierwszy krok na drodze do budowy basenów w Katowicach został postawiony

Grzegorz Żądło
Na dzisiejszej sesji radni przyjęli zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2015-2035. Ta najważniejsza dotyczy miejskich basenów. Powstaną trzy, w różnych częściach miasta.

W kampanii wyborczej Marcin Krupa zapowiadał, że będzie chciał zbudować w mieście trzy kryte pływalnie. Tym samym zupełnie zmienił front prezentowany przez poprzedniego prezydenta Piotra Uszoka, ale i przez siebie samego. Co zresztą wytknął mu dzisiaj radny PO Andrzej Zydorowicz. – Jeszcze w czerwcu 2014 roku w odpowiedzi na moją interpelację dotyczącą budowy czterech basenów w dzielnicach odpowiedział pan, że byłoby to nieopłacalne ze względu na duże koszty utrzymania – zwracał się do Krupy Zydorowicz. – Cieszę się, że zmienił pan zdanie, ale jak w takim razie miasto zamierza utrzymać nowe baseny?

Krupa odpowiedział, że według jego wyliczeń, nie będzie to droższe niż koszt użytkowania planowanego wcześniej aquaparku.

Miasto planuje prowadzić całą inwestycję pakietowo, czyli wszystkie trzy obiekty budować jednocześnie. To ma dać oszczędności i przyspieszyć cały proces. – W tym roku w wybranych lokalizacjach trzeba będzie przeprowadzić odwierty, żeby sprawdzić grunt. Myślę, że również w 2015 uda nam się wyłonić projektanta – zapowiada Adam Kochański, naczelnik wydziału inwestycji UM w Katowicach.

Ma być jeden taki sam projekt dla wszystkich trzech. – W każdym znajdzie się basen pływacki, mini strefa spa i miejsce dla dzieci. Chcemy też przygotować miejsca do plażowania na zewnątrz – zapowiada Krupa.

Baseny mają zostać zbudowane w miejscu istniejącego kąpieliska w Zadolu, w pobliżu skrzyżowaniu ulic Zgrzebnioka i Kościuszki (tam gdzie miał być aquapark) oraz na styku Zawodzia, Bogucic i Dąbrówki Małej (ul. Bohaterów Monte Cassino i Leopolda).  Jeśli wszystko przebiegnie sprawnie, budowa może ruszyć pod koniec 2016 roku i zakończyć się najpóźniej w 2019.

W Wieloletniej Prognozie Finansowej na ten cel przeznaczonych jest 55 mln zł. Urzędnicy chcą, żeby właśnie w takiej kwocie zamknął się koszt całej inwestycji.


Tagi:

Komentarze

 1. kolumbus 14 marca, 2015 at 8:26 am - Reply

  JAk zwykle sołtys z KOSTUCHNY niejaki USZOK lokalizuje baseny tam gdzie jego kumple deweloperzy nowe osiedla pobudowali.
  Jaki sens budować basen na zadolu skoro do Kostuchny i do Piotrowic na basen rzut beretem?
  Pytam szanownego doradcę m.KATOWICE któremu my wszyscy płacimy?
  Panie sołtysie Uszok idz pan w końcu na emeryture!!!!
  Gdzie jest Giszowiec, Murcki?

 2. Wojciech Leszczyński 28 stycznia, 2015 at 4:40 pm - Reply

  a na Załężu to rozumiem, że jakiś krzyżyk postawili no bo niby po co tam jakakolwiek inwestycja, jeszcze by przez przypadek się ładnie tam zrobiło.

Dodaj komentarz

*
*