Reklama

Pasażerowie mogą śledzić autobusy i tramwaje ZTM oraz sprawdzać opóźnienia na Google Maps

Redakcja
Pasażerowie mogą na bieżąco sprawdzać, gdzie jest tramwaj lub autobus, na który czekają oraz jego ewentualne opóźnienie. W Google Maps pojawiła się nowa funkcja dla pojazdów ZTM.

Nowa funkcja w Google Maps dla pasażerów ZTM. Do tej pory popularna aplikacja służąca do nawigacji i planowania podróży pokazywała jedynie informację o liniach autobusowych, tramwajowych czy trolejbusowych. Wyznaczając cel podróży, można było sprawdzić, jakimi liniami na terenie metropolii da się dojechać z jednego miejsca w drugie i rozkładowy czas odjazdu danej linii.

Już ponad rok temu Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia udostępniła dane dotyczące rzeczywistego czasu odjazdu pojazdów ZTM. Zostały one przetworzone do międzynarodowego formatu General Transit Feed Specification Real Time (GTFS RT). Ten format umożliwia wykorzystywanie informacji o lokalizacji pojazdów ZTM w dowolnej aplikacji. Teraz taką funkcjonalność zyskały Mapy Google w wersji mobilnej. Żeby zobaczyć aktualne położenie pojazdu, należy wyznaczyć cel podróży i wybrać spośród środków transportu komunikację publiczną. Aplikacja nie tylko, jak dotychczas, wyświetli linie autobusowe, trolejbusowe i tramwajowe, którymi pasażer dotrze do celu. Pokaże też lokalizację i ewentualne opóźnienia. Pojazdy można śledzić również po kliknięciu konkretnego przystanku na mapie. Lokalizacja pojazdów jest aktualizowana nawet co kilkanaście sekund.

Rzeczywisty czas odjazdu komunikacji ZTM można sprawdzać także w portalu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej oraz w aplikacji M2GOinfo, która jest dostępna na telefonach z systemami iOS oraz Android.


Tagi:

Komentarze

  1. […] Autobusy i tramwaje na mapach Google. Pasażerowie ZTM mogą sprawdzić, lokalizację każdego pojazdu. Więcej TUTAJ. […]

  2. fred 2 sierpnia, 2022 at 12:16 pm - Reply

    jakoś taka funkcjonalność w komórce mi się nie uruchamia…

Dodaj komentarz

*
*