Reklama

Partner matki, która pozostawiła dziecko na klatce schodowej w Zawodziu, jest w rękach policji

Łukasz Kądziołka
Kolejne zatrzymanie w sprawie 3-letniego chłopca znalezionego na klatce schodowej w Zawodziu. Policja odnalazła partnera 27-letniej matki, która zostawiła dziecko. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna był z kobietą w momencie pozostawienia chłopca.

Dzisiaj policjanci zatrzymali kolejną osobę i ustalili nowe fakty w sprawie chłopca porzuconego na klatce schodowej w Zawodziu. 3-letnie dziecko zostało odnalezione w bloku przy ul. Łącznej 5 w sobotę. W wielkanocną niedzielę policja postanowiła opublikować jego wizerunek w celu ustalenia jego danych i odnalezienia rodziców. W poniedziałek funkcjonariusze zatrzymali matkę chłopca. To 27-letnia kobieta bez stałego miejsca zamieszkania. Matka miała zostać doprowadzona do prokuratury dzisiaj, ale termin został przeniesiony na środę. Wszystko dlatego, że policjanci nadal prowadzili śledztwo w tej sprawie. Ustalali świadków zdarzenia i rozmawiali z nimi, a także przeprowadzili oględziny miejsca oraz zabezpieczyli i odtwarzali nagrania z monitoringu. Efektem śledztwa jest kolejne zatrzymanie.

PRZECZYTAJ TEŻ: Matka chłopca znalezionego na klatce schodowej w Zawodziu usłyszy zarzuty

Dzień po odnalezieniu matki, funkcjonariusze dotarli do jej partnera. 21-letni mężczyzna trafił dzisiaj do policyjnego aresztu.  Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, mężczyzna najprawdopodobniej był razem ze swoją partnerką w budynku przy ul. Łącznej w chwili, gdy ta pozostawiła swojego syna w klatce schodowej bloku. Teraz trwa zbieranie materiałów dowodowych. Mają one umożliwić postawienie mężczyźnie zarzutów. Najprawdopodobniej, podobnie jak matka 3-letniego chłopca, odpowie on za narażenie dziecka na bezpośrednie zagrożenie utraty zdrowia lub życia. Jutro opiekunowie chłopca zostaną doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej Katowice-Wschód. Chłopiec od soboty przebywa w jednej z placówek opiekuńczych w Katowicach, a o jego dalszych losach zdecyduje sąd rodzinny.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*