Reklama

Parkingiem przed Superjednostką zajął się inspektor nadzoru budowlanego

Grzegorz Żądło
TYLKO U NAS Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Katowicach wszczął postępowanie w sprawie parkingu przed Superjednostką. W ciągu najbliższych kilkunastu dni ma się odbyć wizja lokalna, a potem zostanie wydana decyzja. Możliwości jest kilka. Od takiej, w której inspektor uzna, że wszystko jest w porządku, po wariant skrajny, czyli nakaz rozbiórki.

Prośbę o zbadanie legalności parkingu skierował jeden z mieszkańców. Najpierw trafiła ona do wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego, który przesłał ją z kolei do PINB. – Zostało wszczęte postępowanie w tej sprawie. Odbędzie się wizja lokalna z udziałem właściciela terenu, czyli przedstawiciela urzędu miasta. Wczoraj zostało wysłane zawiadomienie w te sprawie – mówi Janusz Jaworowski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Katowicach. Teoretycznie wizja może się odbyć 14 dni po dostarczeniu zawiadomienia, ale inspektor sugeruje, że przed Superjednostkę zainteresowane strony wybiorą się wcześniej.

Na razie Janusz Jaworowski nie chce przesądzać jaką decyzję podejmie. Kluczowe będzie ustalenia czy parking przed Superjednostką jest… parkingiem, w rozumieniu polskiego prawa. Gdyby chodziło o rozumienie potoczne, wówczas wątpliwości by nie było. Wszak urząd miasta głośno i wyraźnie komunikował, że na działce przy Al. Korfantego powstaje tymczasowy parking. Teren został utwardzony, a na położonej przez MZUiM warstwie wierzchniej namalowane zostały linie wyznaczające miejsca postojowe.

Zgodnie z Ustawą Prawo Budowlane, parking należy traktować jak budowlę, na której postawienie trzeba mieć pozwolenie na budowę. W przypadku parkingu przed Superjodnostką nikt o pozwolenie nie występował.

O tym skąd wiadomo co jest, a co nie jest parkingiem i co na działce przed Superjednostką dopuszcza miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, czytaj na kolejnej stronie.


Tagi:

Komentarze

 1. Tetrina 8 czerwca, 2016 at 8:11 am - Reply

  Gdy nie macie gdzie auta zostawić udając się do centrum miasta – narzekacie, gdy wybudowali ładny parking (z zaznaczeniem że to sytuacja tymczasowa) znowu narzekacie. Może zdecydujcie się czego chcecie?

 2. chris 7 czerwca, 2016 at 2:33 pm - Reply

  Słodkie przekomarzania!

 3. MKK71 7 czerwca, 2016 at 2:22 pm - Reply

  Jezlili na zagraniczne targi za nasze pieniądze i nic nie zrobili juz 15 lat temu było wiadomo ze to bedzie rozbierane.

 4. Damian 7 czerwca, 2016 at 2:20 pm - Reply

  Znowu ten Urząd Miasta teren pierwsza klasa mieli tyle lat żeby coś ciekawego przygotować na tym miejscu nic nie zrobili kolejny parking.

Dodaj komentarz

*
*