Reklama

Parkingi blisko centrum Katowic prawie gotowe

Redakcja
Zbliża się koniec inwestycji blisko ścisłego centrum Katowic. Z parkingów już korzystają kierowcy. Jednak zakończenie prac za kilka dni. Przebudowa miała zakończyć się wcześniej i być o kilkaset tysięcy złotych tańsza.
Celem przebudowy ulic Ceglanej i Wita Stwosza było zwiększenie liczby miejsc parkingowych i ich uporządkowanie. Po zakończeniu prac, na obu ulicach ma być ok. 200 miejsc dla samochodów więcej. Zgodnie z planem inwestycja miała zakończyć się już około połowy maja. Jednak podczas prac wykonawca natrafił na nieoczekiwany problem.

PRZECZYTAJ TEŻ: Powstanie podstrefa płatnego parkowania w Katowicach

Był nim kabel światłowodowy, który nie widniał na mapach. Właścicielem przewodu jest spółka Tauron Energia. Konieczność przełożenia światłowodu opóźniła inwestycję i zwiększyła jej koszt. Dla ul. Ceglanej kwotę zwiększono o 400 tys. zł, a dla ul. Wita Stwosza o 50 tys. zł. To oznacza, że koszt inwestycji to łącznie ok. 4,6 mln zł. Teraz prace w pobliżu autostrady A4 dobiegają końca. Kierowcy już korzystają z części parkingów. Zakończenie przebudowy zaplanowano na najbliższy piątek, 15 czerwca.

Tagi:

Dodaj komentarz

*
*