Reklama

Otwiera się kawiarnio-księgarnia, a wkrótce powstanie galeria. To nowe lokale na kulturę

Redakcja
W Katowicach przybywają kolejne Lokale na Kulturę. Właśnie rozstrzygnięta została już 13. edycja konkursu. Nie na wszystkie lokale znaleźli się chętni.

Kolejna edycja Lokalu na Kulturę zakończona. W 13. odsłonie konkursu do wyboru była dwa lokale o dużej powierzchni położone w centrum miasta. Ten przy ul. Adamskiego 11 ma razem z piwnicą ma powierzchnię ponad 90 m kw. Drugi, przy ul. Dąbrowskiego 2, jest podobnych rozmiarów, bo ma 89 m kw. W tej edycji do urzędu wpłynęło 5 ofert, ale jedynie pierwszy lokal znalazł nowego najemcę. Mają się tam odbywać warsztaty plastyczne dla wszystkich grup wiekowych. Ponadto przy Adamskiego powstanie galeria sztuki współczesnej i pracownia malarska.

Na otwarcie trzeba będzie jeszcze poczekać, ale właśnie teraz otwiera się jeden z lokali, który trafił do konkursu w poprzedniej edycji. Dużą, dwupiętrową przestrzeń byłej restauracji „Popiół i Diament”, zajmie Black Woolf. Po raz pierwszy klienci z oferty księgarnio-kawiarni przy ul. 3 Maja 25 będą mogli skorzystać w piątek, 2 sierpnia, od godz. 9.00. Jak zapowiadają twórcy Black Woolf Coffee&Books, będzie to miejsce, w którym goście nie tylko napiją się dobrej kawy. W lokalu będzie można poczytać niszowe czasopisma polskie i zagraniczne oraz kupić anglojęzyczne książki.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*