Reklama

Na ul. 3 Maja powstanie kawiarnio-księgarnia. To kolejny „Lokal na kulturę”

Redakcja
Kawiarnia połączona z księgarnią powstanie w lokalu przy najdroższej ulicy w Katowicach, a nieco dalej galeria sztuki w wersji mini. Kolejne lokale na kulturę wybrane. Na lokal w Załężu chętnych nie było.

Dwa pomysły na „Lokale na kulturę” zostały wybrane przez miasto. W centrum Katowic powstaną nowe miejsca, które będą służyły mieszkańcom. Pierwszy to „Tkanka Twórcza” w lokalu przy ul. Kochanowskiego 11. Będzie można tam kupić obrazy, grafiki oraz rękodzieło, ale nie zabraknie zajęć. Pomysłodawczyni „Tkanki”, Anna Mikulska, chce organizować tu również warsztaty artystyczne i wieczory twórcze. Oprócz galerii przy ul. Kochanowskiego, w tej edycji miejskiego programu wybrany został najemca lokalu o dużej powierzchni przy ul. 3 Maja. Na przestrzeni ponad 150 m kw. ma powstać kawiarnia, w której będzie działała księgarnia. Przerobienie zamkniętej restauracji na kulturalne miejsce to pomysł Maryli Korczewskiej-Jaguś. – Wraz z mężem uwielbiamy czytać książki, bo literatura to nasza ogromna pasja. Do tego kochamy kawiarnie, bo jesteśmy smakoszami kawy. Sam pomysł był od lat w naszych głowach. „Lokal na kulturę” dał nam pole do działania, bo wynajmowane przez nas pomieszczenie jest idealne do tego typu działalność. Chcielibyśmy, żeby to była głownie księgarnia anglojęzyczna, gdzie będziemy mogli znaleźć m.in. szeroki wybór literatury pięknej po angielsku, zarówno tej nowej, jak i używanej – mówi o swoim pomyśle. W dwupoziomowym lokalu przy ul. 3 Maja 25 mają się ponadto odbywać spotkania autorskie.

W dwunastej edycji „Lokalu na Kulturę” nikt nie zgłosił zainteresowania lokalem przy ul. Gliwickiej. Łącznie w Katowicach już 34 lokale znalazły swoich najemców w ramach programu, a 22 z nich są użytkowane.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*