Reklama

Otwarcie pierwszego budynku Muchowiec Activ Park dopiero za miesiąc

Grzegorz Żądło
Nie na początku lipca, a miesiąc później ma zostać otwarty pierwszy budynek kompleksu Muchowiec Activ Park. Inwestor wynajął na razie niespełna połowę jego powierzchni. Budowa kolejnego budynku może ruszyć najwcześniej w marcu przyszłego roku.

W okrągłym szklanym budynku zaprojektowanym przez Archistudio Studniarek+Pilinkiewicz trwają ostatnie prace wykończeniowe. Trwa też proces komercjalizacji. – W tej chwili mamy podpisane umowy najmu z czterema firmami. To m.in. gabinet kosmetyczny i start-up z branży sportowej. Wynajęliśmy na razie ok 400 metrów kwadratowych z tysiąca, które przygotowaliśmy. Prowadzimy rozmowy z kolejnymi potencjalnymi najemcami – mówi Andrzej Nieborak, właściciel działek na Muchowcu. Część powierzchni inwestor chce przeznaczyć na potrzeby swojej spółki.

Na razie nie wiadomo dokładnie kiedy rozpocznie się budowa kolejnych dwóch budynków kompleksu. Inwestor wstępnie mówi o początku wiosny przyszłego roku. Nie przesądza czy najpierw zdecyduje się postawić obiekt przeznaczony na gastronomię, czy na usługi sportowe.

W pobliżu Muchowiec Activ Park spółka z Jaworza ma jeszcze jeden teren, na południe od byłego stadionu Startu. – Na pewno będziemy chcieli coś tam zbudować. Czekamy jednak na uchwalenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Dopiero potem podejmiemy decyzję odnośnie charakteru inwestycji – zapowiada Andrzej Nieborak.


Tagi:

Komentarze

  1. huehue 6 lipca, 2016 at 5:56 am - Reply

    1 sierpnia usłyszymy o 1 września, a 1 września o 1 października.

Dodaj komentarz

*
*