Reklama

Orszak Trzech Króli w Katowicach tym razem przejdzie inną trasą

Redakcja
W sobotę ulicami Katowic przejdzie Orszak Trzech Króli. Tym razem organizatorzy przygotowali inną trasę niż w latach poprzednich. Orszak rozpocznie się przed katedrą Chrystusa Króla, a zakończy na os. Paderewskiego. Początek o godz. 13:15.

W poprzednich latach wierni szli sprzed katedry ul. Wita Stwosza, ul. Kochanowskiego, al. Korfantego przed NOSPR. Tym razem trasa pobiegnie ulicami Wita Stwosza, Jagiellońską, Powstańców, Graniczną i zakończy się na placu przed Pomnikiem Żołnierza Polskiego. Zmiana trasy wynika z chęci symbolicznego uczczenia 100-lecia niepodległości Polski i została wyznaczona tak, by mijać ważne z historycznego punktu widzenia obiekty oraz pomniki oddające cześć polskim bohaterom.

Na placu przed katedrą uczestnicy sformują 3 kolorowe orszaki, każdy przyporządkowany jednemu z królów: Baltazarowi, Kacprowi i Melchiorowi. Orszak będzie zatrzymywał się przed scenami, na których odegrane zostaną krótkie przedstawienia jasełkowe np. scena w raju, czy „walka” dobra ze złem – zagrają w niej aktorzy plujący ogniem i szczudlarze.

Uczestnicy orszaku zostaną wyposażeni w korony i śpiewniki, żeby mogli cały czas śpiewać kolędy. Na zakończenie, około godz. 15.00 po przejściu całej trasy, orszak symbolicznie pokłoni się nowonarodzonemu Dzieciątku Jezus. Odbędzie się to na scenie ustawionej przed Pomnikiem Żołnierza Polskiego na Os. Paderewskiego. Zwieńczeniem orszaku będzie koncert kolędowy zespołu Tysiąclatki.

Przy pomniku będzie można kupić coś do jedzenia w jednym z zaproszonych specjalnie na tę okazję food-trucków.

W godzinach 12.30-13.30 oraz 14.30-16.30 na trasie Pomnik Żołnierza Polskiego-CH Belg-Plac Sejmu Śląskiego-Katedra będą kursować 2 bezpłatne autobusy dla osób, które będą chciały dojechać na miejsce zbiórki oraz wrócić sprzed pomnika.

W czasie przejścia orszaku na ulicach leżących na trasie trzeba się spodziewać czasowych utrudnień w ruchu.


Tagi:

Komentarze

  1. TADEUSZ 8 stycznia, 2018 at 5:16 pm - Reply

    Znakomite zakonczenie ORSZAKU TRZECH KROLI pod POMNIKIEM zolnierzy polsko jezycznych ! Ciekaw jestem co na TO IPN w katowicach jesli im przeszkadza W. Szewczyk .

Dodaj komentarz

*
*