Reklama

Orszak Trzech Króli przejdzie przez Katowice. Będą utrudnienia

Redakcja
Zbliża się święto Trzech Króli. Jak co roku, przez centrum Katowic przejdzie orszak. Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia.

Od ośmiu lat w Katowicach odbywa się pochód z okazji święta Trzech Króli. Tegoroczny orszak rozpocznie się tak, jak rok temu, na placu przed archikatedrą Chrystusa Króla. Wydarzenie będzie nawiązywało do przemówienia Jana Pawła II sprzed czterdziestu lat. Papież mówił wtedy: „Wołam, ja, syn polskiej ziemi, zarazem ja, Jan Paweł II, papież. Wołam z całej głębi tego tysiąclecia, wołam w przeddzień święta Zesłania, wołam wraz z wami wszystkimi: Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze Ziemi!… Tej Ziemi!”. W najbliższą niedzielę, 6 stycznia, uczestnicy przemaszerują ulicami: Wita Stwosza, Jagiellońską, Lompy, Powstańców. Po przejściu przez ulicę Graniczną orszak zatrzyma się na placu Żołnierza Polskiego.

Po drodze również zaplanowano kilka przystanków. Tam będą prezentowane sceny z jasełek. Na uczestników będą czekały śpiewniki i korony, a dzieci mają być przebrane w zielone, czerwone lub niebieskie stroje i dołączyć do jednego z korowodów.
Początek wydarzenia w niedzielę o godz. 13.30. Orszak wyruszy o godz. 13.45 po błogosławieństwie abp. Wiktora Skworca. Otwierać pochód będą jadący na koniach trzej królowie: Melchior, Kacper i Baltazar. Wszystko zakończy się wspólnym kolędowaniem o godz. 15.00. Więcej szczegółów TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*