Reklama

„Ona by tak chciała służyć ze mną”. Ministranci z Katowic parodiują hit Ronniego Ferarri

Ł. K.
Ministranci jednej z katowickich parafii przerobili przebój Ronnie Ferrari „Ona by tak chciała być tu ze mną”. Chcą w ten sposób przekonać młode osoby do kościoła. Zamiast przekleństw jest ewangelizacja.

„Ona by tak chciała służyć ze mną Nosić albę i pomagać księżom. Ona by tak chciała dzwonić ze mną Brać kadzidło, potem iść z pateną” – śpiewają ministranci z Katowic w parodii popularnego hitu Ronnie Ferrari „Ona by tak chciała”. Postanowili przerobić hit wykonawcy, który zagra w tym roku na Sylwestrowej Mocy Przebojów na Stadionie Śląskim. Teledysk do piosenki „Ona by tak chciała służyć ze mną” powstał w parafii św. Szczepana w Bogucicach i parafii św. Antoniego z Padwy w Dąbrówce Małej. – Chodziło przede wszystkim o ewangelizację i przygodę. Chcieliśmy pokazać, ze służba to nie jest nuda i można się dobrze bawić. Nie robiliśmy tego w żadnym stopniu dla sławy – mówi ministrant Romek Bodzioch, który był jednym z pomysłodawców i wykonawców utworu oraz teledysku Ministranckiej Wytwórni Muzycznej. Wideo opublikowane w niedzielę na serwisie You Tube już stało się popularne. Od wczoraj zostało wyświetlone przeszło 175 tys. razy. Twórcy są zadowoleni z efektu. – Póki co cieszymy się z tego, że większość odbiorców jest za nami i jesteśmy ciekawi, co na to powie biskup. Podobno już słyszał naszą piosenkę – mówi Romek.

Z piosenki Ronniego Ferrari ministranci usunęli przekleństwa i wykorzystali skoczną melodię do swojej parodii. To nie pierwsza piosenka w wykonaniu ministrantów z boguckiej parafii. Do tej pory jednak ich pomysły nie były udostępniane w sieci. W realizacji teledysku wzięło udział 12 ministrantów, którzy w kościele służą od kilku lub nawet kilkunastu lat i trzy dziewczyny. Zdaniem nowego proboszcza kościoła św. Szczepana, ks. Krzysztofa Sitka, to dobry sposób na pokazanie, ze przy kościele i przy ołtarzu działa dużo młodych osób. Wiadomo już, ze ministranci planują pokazywać światu kolejne przeboje w swoim wykonaniu. Jednak na razie nie zdradzają szczegółów.


Tagi:

Komentarze

  1. Babi 10 grudnia, 2019 at 11:02 am - Reply

    SUPEEEER!!! O to chodzi 🙂 Kościół nie musi być sztywny, monotematyczny, nieatrakcyjny. Tak też można! Brawo Śląsk! Super chłopaki 🙂 Pozdrowienia z Rudy Śl.

  2. ansia 9 grudnia, 2019 at 6:15 pm - Reply

    Alleluja amen.

Dodaj komentarz

*
*