Reklama

Odżyją tarasy Spodka. Rusza Gastro Fajer

Redakcja
Gastro Fajer wraca na tarasy Spodka. Drugi sezon nocnego marketu w centrum Katowic to jedzenie, muzyka, moda i kino. To wszystko w ciągu dziesięciu wakacyjnych weekendów. W zeszłym roku Gastro Fajer przyciągnął około 30 tys. osób.

Rusza kolejny sezon nocnego marketu na tarasach Spodka. W ofercie przede wszystkim jedzenie. Pod Spodkiem staną food trucki i stoiska lokali gastronomicznych. Nie tylko miejscowych, ale również z całej Polski. W pierwszy weekend będzie można zjeść chińskie pierożki, wuszt z curry, dania meksykańskie czy kuchnię śląską w niecodziennej wersji. To dopiero początek, bo co tydzień wystawcy mają się zmieniać. Poza tym na gości czeka spory wybór piw i innych trunków.

Pierwszego dnia, w czwartek, odbędzie się jam session. W piątek na scenie wystąpi Rasmentalism, a później dyskotekę pod gołym niebem poprowadzi duet Flirtini. W sobotę zagrają Sayuri oraz Adelix Ostaszkiewicz. Każda niedziela będzie trochę bardziej rodzinna. W weekend otwarcia zaplanowano trening cross fit i animacje dla dzieci. Poza tym na dachu MCK powstanie strefa relaksu z planszówkami i książkami. Kolejne niedziele mają oferować m.in. aktywności dodatkowe związane ze sportem, gotowaniem, modą, stylizacją, muzyką czy zwierzętami. Każdy weekend Gastro Fajer będzie się kończył pokazem filmowym. Na placu przed Spodkiem będzie działało kino Antyradia, o którym pisaliśmy TUTAJ.

Chętni będą mogli zrelaksować się nie tylko na leżakach i hamakach. Będzie dostępna również darmowa wypożyczalnia koców. Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach Gastro Fajer jest bezpłatny. Tarasy Spodka będą czynne w czwartki w godz. 17.00 – 23.00, w piątki soboty od 17.00 do 02.00, a w niedziele miedzy 14 a 20. Szczegółowy program wydarzeń będzie publikowany na profilu Gastro Fajer.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*