Reklama

Odwołane loty do Włoch. Nie ma chętnych, bo pojawił się tam koronawirus

Redakcja
Będzie mniej lotów do Włoch z Katowic i innych polskich portów lotniczych. Taką decyzję podjął jeden z przewoźników. To następstwo wybuchu epidemii koronawirusa.

Koronawirus spowodował spadek liczby pasażerów lotów do Włoch. Na rezygnację z podróży reaguje Wizz Air. Już od początku tygodnia na lotnisku w Pyrzowicach zaobserwowano zmniejszenie liczby podróżnych. Zwłaszcza na rejsach z Katowic do Bergamo. Węgierski przewoźnik postanowił, że na jakiś czas będzie realizował loty z mniejszą częstotliwością niż do tej pory ze względu na malejące zainteresowanie połączeniami na włoskich trasach, spowodowane wybuchem epidemii wirusa COVID-19.

Zmiany w harmonogramie powodują zmniejszenie przepustowości na włoskich trasach o około 60%. Jak informuje Wizz Air, rezerwacje zostają automatycznie zmienione na połączenie na innej trasie w możliwie najbliższym terminie. Pasażerowie będą o tym informowani nie później niż 14 dni przed pierwotną datą lotu. Klienci, którzy dokonali rezerwacji bezpośrednio na stronie wizzair.com lub w aplikacji mobilnej linii lotniczej, otrzymają powiadomienie pocztą elektroniczną z propozycją bezpłatnej zmiany rezerwacji, pełny zwrot kosztów lub zwrot 120% pierwotnej wartości rezerwacji na konto Wizz Air.

Liczba lotów do Włoch zostanie zmniejszona między 11 marca a 2 kwietnia 2020 r. Dotychczasowy harmonogram ma zostać przywrócony po tym terminie.

Poniżej tabela ze wszystkimi zmianami w lotach Wizz Air do Włoch.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*