Reklama

Od poniedziałku „dziki” parking przy ul. Sądowej będzie zamknięty

Redakcja
Duży parking w centrum Katowic będzie niedostępny dla kierowców od poniedziałku. Powód to budowa centrum przesiadkowego. Przy ul. Sądowej powstanie dworzec autobusowy, a przy nim nowy parking. Kierowcy, którzy nie przestawią swojego samochodu, muszą liczyć się z odholowaniem.

Centrum przesiadkowe przy ul. Sądowej to jedno z czterech, które zostaną wybudowane w Katowicach. Obiekt przy ul. Sądowej będzie pełnił inną funkcję niż pozostałe. Powstanie tu dworzec autobusowy dla komunikacji dalekobieżnej. Centrum ma umożliwić łatwe przesiadki z autobusów do komunikacji miejskiej. Tak jak przy innych centrach przesiadkowych, również na ul. Sądowej wybudowany zostanie parking. Ma on pomieścić ok. 50 pojazdów.

PRZECZYTAJ TEŻ: Centra przesiadkowe w Katowicach: co dokładnie się w nich znajdzie

Kierowcy muszą przyzwyczaić się, że od poniedziałku nie będą mogli już zostawić samochodu przy ul. Sądowej. Zgodnie z zapowiedzią, 19 marca rozpoczną się pierwsze prace. Najpierw przygotowany zostanie plac budowy i zaplecze. Później ruszą prace geodezyjne, a w kwietniu pierwsze prace ziemne. Z tego powodu wykonawca, firma Budimex, i straż miejska proszą o przestawienie zaparkowanych w tym miejscu samochodów do poniedziałku, do godziny 7. Pozostawione pojazdy mają być odholowywane na koszt właściciela. Budowa centrum przesiadkowego potrwa do końca 2019 roku. Koszt inwestycji to ok. 56,9 mln zł. Razem z powstaniem nowego obiektu przy ul. Sądowej przebudowany zostanie układ drogowy.

PRZECZYTAJ TEŻ: Szykują się duże zmiany przy Sądowej. W końcu mają zniknąć korki


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*