Reklama

Od dzisiaj można oddawać jedzenie ze świąt potrzebującym

Łukasz Kądziołka
Ruszyła ogólnopolska akcja, w której można podzielić się świątecznymi potrawami. Wolontariusze będą od dzisiaj odbierali jedzenie. Wystarczy wejść na stronę internetową i się zgłosić.

Od trzech lat kierowcy-ochotnicy docierają do kilkunastu miast w całej Polsce, żeby odebrać jedzenie po świętach. Akcja „Podzielmy się” jest organizowana dwa razy w roku, na Wielkanoc i Boże Narodzenie. Na Śląsku chętnych do podzielenia się posiłkiem i odbierania jedzenia do tej pory nie brakowało. – Katowice są jednym z tych miast bardzo aktywnych – mówi Maria Skołożyńska, pomysłodawczyni akcji.

Jeśli ktoś po świętach nadal ma dużo jedzenia w lodówce i wie, że nie uda się wszystkiego zjeść, może zgłosić chęć oddania go. Służy do tego formularz na stronie. Zawsze można też pomóc jako wolontariusz. Przydadzą się osoby, które mogą zająć się odbieraniem i dowożeniem posiłków. Po przesłaniu informacji przez formularz, wolontariusze kontaktują się z darczyńcami. Odebrane od nich jedzenie trafia później do wskazanych punktów (w Katowicach do Górnośląskiego Towarzystwa Charytatywnego przy ul. Jagiellońskiej 19), a następnie do potrzebujących. Akcja „Podzielmy się” rozpoczyna się dzisiaj i potrwa do czwartku, 28 grudnia. Wszystkie szczegóły dostępne są TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*