Reklama

Rozpoczął się Jarmark Bożonarodzeniowy na Rynku w Katowicach [GALERIA]

Redakcja
Ruszył Jarmark Bożonarodzeniowy na Rynku w Katowicach. Coroczne wydarzenie przyciąga wiele osób. Już w piątek zainteresowanie było duże. Na stoiskach można nie tylko kupić prezenty czy świąteczne ozdoby, ale również zjeść i napić się. Jarmark potrwa do samych świąt.

Przez miesiąc mieszkańcy Katowic i regionu mogą wybrać się na Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach. Na Rynku nie wszystkie atrakcje są jeszcze gotowe, ale otworzyły się już wszystkie stoiska. Można na nich znaleźć oryginalne ozdoby świąteczne i inne rękodzieło. Wszystko, co przyda się do udekorowania domu przed świętami Bożego Narodzenia. Są też rzeczy, które nadadzą się na świąteczny prezent, np. francuskie perfumy czy zestawy kosmetyków. W ofercie wystawców znalazły się również propozycje na coraz zimniejsze dni. W tym wyroby z polskiej wełny, jak czapki, rękawiczki, szaliki i skarpetki. Poza tym domowe soki z malin, bzu i mniszka lekarskiego, naturalne miody pszczele. Lokalni dostawcy przyjechali z wędlinami, serami czy olejami.

Na Rynku jest też oferta gastronomiczna, m.in. grzaniec, chleb z tustym oraz dania kuchni polskiej, śląskiej i nie tylko. Goście jarmarku będą mogli też wziąć udział w dodatkowych atrakcjach. Odbędą się spektakle teatralne i koncerty. Będzie parada mikołajkowa czy wspólne kolędowanie. Jarmarkowe stoiska będą czynne od poniedziałku do czwartku w godzinach od 10.00 do 20.00 i od piątku do niedzieli od 10.00 do 21.00. Jarmark świąteczny potrwa tradycyjnie do 23 grudnia. Informacje o programie dodatkowych wydarzeń będą się ukazywały TUTAJ.

Na Rynku stanęła już też choinka. To wysoki na 12 metrów świerk zwyczajny. W tym roku drzewo przyjechało do Katowic z Koniakowa. Kosztowało 1500 zł.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*