Reklama

Nowy rozkład Kolei Śląskich. Brak nowych kursów do Cieszyna, lepszy dojazd na Pogorię i objazd do Zakopanego

Redakcja
Nowy rozkład jazdy Kolei Śląskich. Od dzisiaj podróżni powinni sprawdzać godziny odjazdów swoich pociągów. Przewoźnik zapowiada nowe przystanki i trasy. Na okres wakacji powrócą też regularne kursy do Zakopanego.

Dzisiaj wchodzi w życie nowy rozkład jazdy na kolei. Zmiany będą dotyczyły również połączeń realizowanych przez regionalnego przewoźnika. W związku z prowadzonymi pracami inwestycyjnymi przez spółkę PKP PLK, w dalszym ciągu podróżnych czekają utrudnienia. Nadal do Tarnowskich Gór pojadą zastępczą komunikacją autobusową. Kontynuowana jest też jedna z największych inwestycji w regionie, czyli modernizacja linii kolejowej do Wisły Głębce. Ruch pociągów na odcinku Skoczów – Wisła Głębce w dalszym ciągu pozostaje wstrzymany, a wyłączony odcinek będzie obsługiwany zastępczą komunikacją autobusową uruchamianą w dwóch relacjach – ekspresowej zapewniającej szybki przejazd między Skoczowem a Ustroniem i Wisłą oraz zwykłej – obsługującej Skoczów Bładnice i Goleszów. Wybrane kursy zostaną wydłużone do Pszczyny. Prace trwają również w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie w dalszym ciągu pociąg będzie zatrzymywał się między Goczałkowicami i Zabrzegiem w celu zmiany kierunku jazdy. Kontynuowane będą prace na stacjach w Dąbrowie Górniczej i w Mikołowie. Tam pasażerowie również zamiast do pociągów wsiadają do autobusów.

Jednak są też dobre wieści. W Tychach po przerwie pociągi ponownie będą zatrzymywały się na przystanku Tychy-Grota Roweckiego. Przywrócenie ruchu jest planowane od 1 lipca. Jeszcze w czerwcu konieczne będzie wstrzymanie ruchu pociągów w dniach 14-16 czerwca oraz 21-23 czerwca na odcinku Tychy-Tychy Lodowisko i zastąpienie ich autobusami, żeby możliwe było zakończenie budowy nowego wiaduktu nad torami. Druga dobra wiadomość dotyczy Dąbrowy Górniczej. Od 12 czerwca do 3 września wybrane pociągi będą obsługiwały przystanek Dąbrowa Górnicza Pogoria. Choć przewoźnik mógłby zacząć kursować już we wprowadzanym od dzisiaj rozkładzie jazdy do Cieszyna po zrewitalizowanej linii kolejowej z Goleszowa, to wiadomo już, że pociągiem na tej trasie podróżni pojadą dopiero we wrześniu, kiedy wprowadzona zostanie korekta rozkładu jazdy.

Jak co roku, Koleje Śląskie rozpoczynają też sezonowe kursy do Zakopanego. Pociąg Ornak będzie kursować codziennie od 30 czerwca do 31 sierpnia. Z powodu modernizacji stacji Zakopane pociąg będzie zatrzymywać się na stacji tymczasowej w Spyrkówce, oddalonej od dworca o około 2 kilometry. To nie jedyna przeszkoda przy podróży pociągiem Kolei Śląskich z Katowic do Zakopanego. Prace remontowe pomiędzy Żywcem a Suchą Beskidzką wymagają kierowania składów drogą okrężną przez Wadowice. Ten objazd będzie wykorzystywany do 12 sierpnia, a później pociąg  ponownie będzie obsługiwać Żywiec i pozostałe pominięte stacje.

Nowy rozkład jazdy będzie obowiązywał od dzisiaj do 3 września. Aktualny rozkład jazdy można sprawdzać TUTAJ lub TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*