Reklama

Nowy park powstanie na granicy trzech dzielnic. Na razie znalazł się na mapie

Ł. K.
Nowy park w Katowicach. Plan dotyczący nowego terenu zielonego na granicy Bogucic, Dąbrówki Małej i Zawodzia został dzisiaj przegłosowany przez radnych. Trwa projektowanie nowej przestrzeni dla mieszkańców.

Pomysł na park na granicy trzech katowickich dzielnic pojawił się podczas kampanii wyborczej prezydenta Marcina Krupy w 2018 roku. Zgodnie z tamtą zapowiedzią, cały teren położony za salonem Agata, pomiędzy ulicami Bohaterów Monte Cassino, Leopolda, Wiertniczą i al. Roździeńskiego miał zamienić się w przestrzeń rekreacyjną dla mieszkańców. Dlatego tak naprawdę głośno zrobiło się o parku dopiero, gdy miasto podjęło decyzję o przystąpieniu do zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Okazało się, że zapowiadany park „skurczył” się w projekcie o kilka hektarów.  Szybko wyjaśniło się, że miasto część terenu pod park przekaże deweloperowi w zamian za działkę na Muchowcu, na której miał powstać aparthotel.

PRZECZYTAJ TEŻ: Nowy park, a obok nowe osiedle. Nie wszystkim mieszkańcom podoba się zamiana działek miasta z prywatnym inwestorem

Dlatego nowy park będzie mniej więcej wielkości Parku Boguckiego, czyli ok. 5 ha. Miasto przeprowadziło w zeszłym roku konsultacje, w których mieszkańcy wyrazili opinię dotyczącą wyglądu nowego parku. Wyniki konsultacji można znaleźć TUTAJ.

PRZECZYTAJ TEŻ: Awantura o park dla Dąbrówki Małej i Bogucic. Opozycja próbowała blokować uchwałę

Aktualnie trwają już prace projektowe. ZZM rozstrzygnął przetarg na ich wykonanie w ubiegłym roku. Sam projekt kosztuje około 165 tys. zł. Dzisiejsza uchwała miała na celu umożliwienie tej inwestycji, ponieważ do tej pory był to teren o przeznaczeniu usługowo-mieszkaniowym.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*