Reklama

Nowy park powstanie na północy Katowic. Ruszyły konsultacje

Redakcja
Nowy park powstanie na granicy trzech dzielnic. Budzący duże emocje pomysł już raz został skrytykowany. Nie dlatego, że mieszkańcy zieleni nie chcą. Tylko dlatego, że prezydent obiecał jej więcej niż w rzeczywistości będzie. Ruszyły konsultacje w tej sprawie.

Mieszkańcy chcą park, ale większy niż chce zrobić miasto. Powraca sprawa kilku niezagospodarowanych hektarów na granicy Bogucic, Dąbrówki Małej i Zawodzia. Mieszkańcy tych trzech dzielnic będą mogli wyrazić swoją opinię na temat nowego parku. Ten budził już emocje w zeszłym roku. To dlatego, że prezydent Marcin Krupa obiecał park o powierzchni 13 hektarów. Ostatecznie ma być 7,5 ha. Ludzie poczuli się oszukani, więc na urząd spadła fala krytyki. Ostatecznie jednak rada przegłosowała przystąpienie do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego pomiędzy ulicami Bohaterów Monte Cassino, Leopolda, Wiertniczą i al. Roździeńskiego. To pierwszy krok do stworzenia parku.

PRZECZYTAJ TEŻ: Awantura o park dla Dąbrówki Małej i Bogucic. Opozycja próbowała blokować uchwałę

Kolejnym stały się ogłoszone przez miasto konsultacje społeczne. Opinie mieszkańcy mogą wyrazić przez najbliższe dwa tygodnie za pośrednictwem ankiety dostępnej TUTAJ. Ankieta będzie aktywna do 8 maja. Po zebraniu głosów zostanie przedstawiona wstępna koncepcja, do której mieszkańcy również będą mogli się odnieść, pisząc pod adres [email protected].


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*