Reklama

Nowa organizacja ruchu na rondzie. Oznakowanie jest już gotowe [WIDEO]

G. Ż.
MZUiM zakończył już malowanie nowego oznakowania na i przed rondem im. gen. Jerzego Ziętka. Nowa organizacja ruchu ma ułatwić kierowcom przejazd przez rondo. To także przygotowanie do zwężenia fragmentu al. Korfantego.

Prawe pasy ruchu na wlotach al. Korfantego są teraz przeznaczone wyłącznie dla pojazdów skręcających w prawo, natomiast lewe pasy w dalszym ciągu umożliwiają jazdę na wprost lub w lewo. Nie zmieniłą się organizacja ruchu na wlotach ul. Chorzowskiej i al. Roździeńskiego. Tam prawe pasy nadal przeznaczone będą do jazdy w prawo i na wprost, natomiast lewe pasy ruchu do jazdy na wprost i w lewo. Po zmianie organizacji ruchu, aby przejechać prawidłowo przez rondo, trzeba ustawić się na odpowiednim pasie ruchu na wlocie, a następnie po włączeniu się do ruchu na obwiedni ronda kontynuować jazdę bez zmiany pasa ruchu, zgodnie ze znakami poziomymi.

PRZECZYTAJ TEŻ: Aleja Korfantego zostanie zwężona

ZOBACZ FILMY JAK TERAZ PRZEJECHAĆ PRZEZ RONDO

 


Tagi:

Komentarze

 1. AA 21 września, 2021 at 11:00 pm - Reply

  Sęk w tym, że oznakowanie schrzaniono koncertowo.
  Doskonale widać to na zdjęciu w artykule.
  Otóż ŹLE wymalowano linie trójkąta wyłączenia z ruchu – jest zbyt mały
  Patrząc od strony wjazdu od Rynku widzimy na obwiedni ronda dziwny pas zwężający sie.
  Dziś obserwując wjazd od Rynku kierowcy NAGMINNIE jechali na wprost z prawego pasa – bo przed sobą widzieli lejkowaty pas.
  To nie jest czytelne
  Druga sprawa to wyfrezowano asfalt by pozbyć się starych oznaczeń. Tylko że nowe wymalowano dokładnie na tych startych znakach – mocno straciło na kontrastowości – bo obecnie mamy czarny asfalt, szare miejsce po frezowaniu i białe znaki.
  Klakson słyszałem dziś praktycznie non-stop wiec obstawiam, że liczba kolizji paradoksalnie wzrośnie zamiast spaść

  • Sebastian 22 września, 2021 at 9:54 am Reply

   Takie zwężenie kolego nie jest niczym nadzwyczajnym. Żadne warunki techniczne nie zabraniają miany szerokości pasa ruchu. Przejrzyj sobie wszystkie łącznicę węzłów.
   Kraj 38 mln trenerów piłkarskich, lekarzy i specjalistów od ruchu drogowego

   • Witold 22 września, 2021 at 1:22 pm Reply

    Na tym wlocie problemem jest złe oznakowanie strzałkami – dopuszczające ruch na wprost i w prawo, gdzie na jezdni ronda namalowana jest linia ciągła. Powinna być tylko strzałka w prawo! Widać w 2:09 pojazd jadący na wprost i przejeżdżający linię ciągłą. Zwężenie o którym pisze AA jest dopuszczalne tyle, że nie dla 2 pojazdów tylko dla jednego. Pozdrawiam

 2. Sk 21 września, 2021 at 6:51 pm - Reply

  Zaorać cale miasto zwezyc wszystkie drogi po co komu one !!! Będzie się działo przy pierwszej kolizji pod rondem he he zobaczymy jak będziecie wychwalać pomysł Krupy itp ludzi będzie korek gigant!!!! A zresztą skoro idzie miasto takim myśleniem to może trzeba zamknąć tunel bo tam też są cały czas wypadki !!!!

 3. gienek 21 września, 2021 at 5:00 pm - Reply

  Pierwsze rondo na którym nie da się zawrócić.

  • Kukura 21 września, 2021 at 5:30 pm Reply

   Jak się nie potrafi zmienić pasa ruchu, to może i się nie da.

Dodaj komentarz

*
*