Reklama

Nowa restauracja w najwyższym budynku Katowic

Grzegorz Żądło
NOWE MIEJSCE Zakończyła się przebudowa restauracji na 27. piętrze wieżowca Altus. Wcześniej działał tu Sky Bar. Obecnie restauracja nazywa się 27th floor, czyli po prostu 27. piętro. Na razie jest dostępna dla każdego, ale niewykluczone, że za wjazd na górę trzeba będzie zapłacić.

Maciej Jaglarz, właściciel Altusa, nie ukrywa, że nowa restauracja nastawiona jest na klienta z grubszym portfelem. To konsekwencja zainwestowania dużych pieniędzy w wystrój i wyposażenie. W restauracji jest m.in. ponad 120-letnie drzewo oliwne, którego pielęgnacją zajmuje się firma z Krakowa. Wszystkie użyte materiały musiały zostać zaakceptowane przez centralę Marriotta. Hotel tej sieci od grudnia będzie działał w Altusie, skąd konieczność konsultowania niemal wszystkiego z tym partnerem biznesowym.

W 27th floor jest otwarta kuchnia, przy której na bieżąco można obserwować przygotowywanie potraw. Tych w menu nie jest zbyt dużo. Dania główne są tylko cztery, podobnie jak desery. Do tego dwie zupy, sześć przystawek i dwa rodzaje kanapek. Ceny? Polędwica wołowa z kurkami, pieczonymi ziemniakami, szpinakiem i kurkami kosztuje 87 zł, risotto z kurczakiem – 39 zł, krem z dyni i batatów z kasztanami – 19 zł, panierowany kozi ser (z dżemem z czerwonej cebuli, burakami i porzeczką) – 35 zł , a herbata (450 ml) – 18 zł. – Ceny wynikają z zastosowanych składników, które są najwyższej jakości. Potrawy przygotowywane są na miejscu, niczego nie odgrzewamy. Poza tym mamy najlepszą lokalizację w mieście – mówi Jaglarz.

Restauracja nastawiona jest na gości hotelowych, ale nie tylko. Na śniadanie może wpaść każdy. Każdy kto chce i może wydać 59 zł. Śniadania serwowane są w godz. 6:30-10:30 (sobota i niedziela – 7:0-11:00). Z kolei restauracja otwarta jest od 14 do 2 w nocy (kuchnia otwarta jest do 23:00).

Na razie do 27th floor może wejść każdy, ale niewykluczone, że to się zmieni. Wszystko będzie zależało od tego jak wielu będzie klientów, którzy wjeżdżają na górę tylko po to, żeby zobaczyć panoramę miasta. Jeśli „oglądaczy” będzie zbyt wielu, wówczas zostanie wprowadzona opłata za wjazd do restauracji. Będzie to 20 zł od osoby, ale tę kwotę będzie można w całości wykorzystać w restauracji lub barze.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*