Reklama

Nowa droga pod inwestycję programu Mieszkanie Plus w Katowicach

Ł. K.
Nowa droga będzie przebiegała przez tereny zielone i połączy dwie ulice blisko planowanego osiedla z programu Mieszkanie Plus. Wkrótce ruszą konsultacje z mieszkańcami dotyczące jej przebiegu.

Wiadomo już jak mogą wyglądać mieszkania i wiadomo, że będzie ich około 500. Chociaż do realizacji inwestycji mieszkaniowej z rządowego programu “Mieszkanie Plus” zostało jeszcze dużo czasu, to już trwają pierwsze przygotowania. Miasto zamierza wybudować drogę w Burowcu. Ma ona przebiegać przez tereny, które na razie są zielone, a w przyszłości znajdą się tu budynki mieszkalne. Zgodnie z zapowiedziami, zanim ruszy ich budowa konieczne będzie przygotowanie terenu inwestycji w pobliżu dawnej wieży wodnej, przy ul. Korczaka. Plan miasta to poprowadzenie drogi od tej ulicy do ul. Deszczowej. Droga ma zostać zrealizowana w dwóch etapach. Etap I to budowa od ul. Korczaka do terenu po byłej linii kolejowej (do granicy planowanej inwestycji mieszkaniowej), a II etap to kontynuacja drogi do ul. Deszczowej. Na razie nie wiadomo ile ma kosztować nowa droga. Wkrótce mieszkańcy będą mogli wyrazić swoją opinię dotyczącą planowanej budowy na Platformie Konsultacji Społecznych.

PRZECZYTAJ TEŻ: Wiadomo już jak będą wyglądać domy z programu Mieszkanie Plus, które staną również w Katowicach

Przypomnijmy, że budowa obydwu osiedli z programu Mieszkanie Plus ma ruszyć wiosną 2018 roku, choć, jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, wbicie pierwszej łopaty zostało zaplanowane na 22 grudnia. Budowa ma potrwać maksymalnie 2 lata. W Katowicach przy ul. Korczaka powstanie około 500 nowych mieszkań. Kolejne 500 powstanie na tzw. Mrówczej Górce w Nikiszowcu. Jak zapowiada BGKN, ceny ich najmu mają być 30% niższe w porównaniu do cen rynkowych.

PRZECZYTAJ TEŻ: Tak będzie wyglądał nowy Nikiszowiec. Jest koncepcja osiedla z programu „Mieszkanie Plus” [WIZUALIZACJE]


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*